Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1388
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Dofinansują wymianę

Poniedziałek, 7 czerwca 2021, 11:01
Aktualizacja: 11:02
Autor: red
Gmina Dobromierz: Dofinansują wymianę
Fot. UG Dobromierz
Weź dofinansowanie na wymianę kopciucha!

Zaoszczędź, wymień swój piec i weź dofinansowanie! Nie wiesz jak wypełnić wniosek? Skorzystaj z naszej pomocy. Czekamy na Ciebie w punkcie konsultacyjnym programu „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Dobromierz (Sala Ślubów), tel. 74 85 86 217 w. 16.

Udzielimy nie tylko informacji na temat warunków dofinansowania, ale pomożemy przy składaniu wniosku i jego rozliczeniu. Szczegółowe informacje na temat Programu „Czyste Powietrze” dostępne są na stronach: www.czystepowietrze.gov.pl, https://portal.fos.wroc.pl/wymagana-dokumentacja.

„Czyste Powietrze” to program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Program skierowany jest do osób fizycznych, które są:

właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub
wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Program obejmuje 2 grupy Beneficjentów:

uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania – osoby, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł,
uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania – osoby, których przeciętny średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza:
1400 zł - w gospodarstwie wieloosobowym,
1960 zł - w gospodarstwie jednoosobowym.
Wsparcie finansowe można uzyskać na:

wymianę źródła ciepła na ekologiczne, spełniające wymagania programu,
instalację centralnego ogrzewania lub cwu,
wentylację mechaniczną,
mikroinstalację fotowoltaiczną,
ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.
Jednocześnie informujemy, iż w III kwartale 2021 r. rozpocznie się na Dolnym Śląsku pilotaż Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wsparciem obejmie budynki wielorodzinne!

Beneficjentami programu w podstawowym poziomie dofinansowania mogą zostać osoby fizyczne o rocznym dochodzie nieprzekraczającym 100 tys. zł, będące właścicielami lub współwłaścicielami lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali mieszkalnych. W tym przypadku intensywność dofinansowania kosztów kwalifikowanych wynosi od 30% do nawet 45% kosztów kwalifikowanych w zależności od rodzaju realizowanego przedsięwzięcia.

Dotacja wyniesie:

do 20 tys. zł w przypadku wymiany źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda oraz inwestycji z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji;
do 15 tys. zł, jeśli będą to inne źródła ciepła albo podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku połączone ze wspomnianymi zadaniami z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji;
do 5 tys. zł, jeśli przeprowadzona będzie tylko wymiana stolarki okiennej/drzwiowej lub zakup i montaż wentylacji, bez wymiany źródła ciepła.
Dla podwyższonego poziomu dofinansowania (tak jak w programie „Czyste Powietrze” konieczne będzie tu zaświadczenie z gminy o dochodach) będą to odpowiednio dotacje w wysokości do: 30, 25 i 10 tys. zł, maksymalnie do 60% kosztów kwalifikowanych wykonanego przedsięwzięcia. Beneficjentami pilotażu mogą zostać również wspólnoty mieszkaniowe w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali. W tym przypadku nie będzie występować kryterium dochodowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group