Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/REGION: Dołączą się do sprzątania

Niedziela, 5 lipca 2020, 9:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lipca 2020, 9:23
Autor: red
Świebodzice/REGION: Dołączą się do sprzątania
Fot. UM Świebodzice
W czwartek (2 lipca) przed główną bramą Zamku Książ odbył się briefing prasowy, dotyczący akcji społecznej SprzątnijMy Park Książański, w którym udział wzięli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zastępca burmistrza miasta Świebodzice Tobiasz Wysoczański, rzecznik prasowy prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja Edward Szewczak, Paweł Siodłak ze Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych, Kamil Cieliński z Zamku Książ. W spotkaniu miał uczestniczyć prezydent Roman Szełemej, jednak ze względu na obowiązki służbowe nie był obecny na briefingu.

Akcja społeczna SprzątnijMy Park Książański została zorganizowana przez Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, a patronat nad nią objęli: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz burmistrz Świebodzic Paweł Ozga. W wydarzeniu biorą udział i wspierają je różne instytucje m.in.: Lasy Państwowe, Dolnośląskie Parki Krajobrazowe, Straż Pożarna, GOPR, Zamek Książ, Stado Ogierów Książ, PTTK, Wody Polskie, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych i inni.

Działanie to ma na celu zgromadzenie jak największej liczby chętnych do pomocy w oczyszczeniu obszaru, ze wszystkich możliwych odpadów i dzikich wysypisk, które zalegają na terenie parku (część centralna i lubiechowska), okolic Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Daisy.

Spotykamy się w sobotę (11 lipca) o godz. 14:00 na parkingu koło Stada Ogierów Książ.

Zapraszamy wszystkich, którym zależy na wyglądzie i kondycji lasu książańskiego do uczestnictwa w akcji.

Zależy nam, aby żyć w czystym środowisku. Książański Park Krajobrazowy bezpośrednio graniczy z naszym miastem, które historycznie jest bardzo mocno związane zarówno z Zamkiem Książ, jak i samym parkiem. Mieszkańcy bardzo chętnie udają się na spacery po tych terenach, dlatego tym bardziej chcemy wspólnie posprzątać te okolice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group