Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dolnośląscy policjanci nagrodzeni za swoją pracę

Niedziela, 6 marca 2016, 12:06
Aktualizacja: 18:04
Autor: opr.red.
Świdnica: Dolnośląscy policjanci nagrodzeni za swoją pracę
Fot. www.swidnica.policja.gov.pl
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji doceniając zaangażowanie w służbie oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, wyróżnił i nagrodził 24 policjantów garnizonu dolnośląskiego.

Wśród wyróżnionych znalazła się sierż. Karolina Bar z Komisariatu Policji w Świebodzicach, która w dniu 07.08.2015r. w Świebodzicach uratowała życie młodej kobiecie usiłującej popełnić samobójstwo. Wyróżnieni funkcjonariusze gratulacje odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Arkadiusza Golanowskiego.

24 funkcjonariuszy wyróżnił Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - insp. Arkadiusza Golanowskiego, którzy podczas służby wykazali się: bohaterstwem, męstwem i skutecznym działaniem podczas ratowania ludzkiego życia, skutecznym działaniem w wykrywaniu najcięższych przestępstw oraz zatrzymaniu groźnych, niebezpiecznych przestępców, a także udowodnienia sprawcom winy.

Wśród wyróżnionych znaleźli się policjanci i policjantki z:
• Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Komisariatu Wodnego i Oddziału Prewencji Policji;
• Komend Miejskich Policji we Wrocławiu, w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy;
• Komend Powiatowych Policji w Świdnicy, Strzelinie, Lubaniu, Bolesławcu, Złotoryi, Dzierżoniowie, Kamiennej Górze i Jaworze;
• Dzielnicowi z Komend Powiatowych Policji w Zgorzelcu, Miliczu, Polkowicach oraz z Komisariatów Policji Wrocław Psie Pole i Wrocław Ołbin.

Dotychczas różne instytucje i mieszkańcy nie mieli wielu możliwości wyróżnienia policjantów, którzy rzeczywiście zasłużyli się w służbie. Na początku grudnia ubiegłego roku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji - Jarosław Zieliński skierował do szefów podległych służb, w tym ówczesnego Komendanta Głównego Policji, pismo informujące o przeznaczeniu przez resort nagród dla policjantów o łącznej wysokości blisko miliona złotych.

W piśmie można było przeczytać: proszę o uwzględnienie w typowaniu do wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy cechują się szczególnymi osiągnięciami w służbie, a w szczególności wykazali męstwo, dokonali czynów świadczących o ponadprzeciętnej odwadze, skuteczności i inicjatywie w realizacji zadań (...). Takie wytyczne nie pozostawiały miejsca na subiektywną ocenę zasług – liczył się konkret. Nagrody nie dostał więc ktoś zasłużony dla swojego szefa, jeśli nie zrobił czegoś wybitnego w służbie. A takich policjantów można znaleźć przede wszystkim na pierwszej linii, którzy codziennie ratują ludzkie życie, narażając własne. Ale to nie jedyna zmiana wprowadzona przez nowe kierownictwo resortu. Po raz pierwszy możliwość zgłaszania kandydatów do nagród otrzymały też instytucje i osoby spoza Policji. To ważna zmiana, ponieważ pozwoliła nagrodzić tych, którzy rzeczywiście służą ludziom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group