Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dolnoślązacy kręcili kilometry na aktywnym stoisku Świdnicy

Wtorek, 24 kwietnia 2018, 9:37
Aktualizacja: 11:38
Autor: red
Świdnica: Dolnoślązacy kręcili kilometry na aktywnym stoisku Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Tłumy Dolnoślązaków odwiedziły w miniony weekend mocno wyróżniające się na tle innych aktywne stoisko Świdnicy, jakie miasto przygotowało na odbywający się po raz drugi we Wrocławiu Dolnośląski Festiwal Rowerowy.

Wydarzenie ma na celu promowanie naszego regionu jako obszaru przyjaznego rowerzystom – zarówno – zawodowcom, czyli kolarzom jak i amatorom, którzy coraz częściej korzystają z tej formy rekreacji i przybywającej ilości ścieżek rowerowych. Świdnicy, która w ubiegłym roku otrzymała za swoje działania na rzecz rozwoju turystyki i rekreacji rowerowej wyróżnienie Gmina Przyjazna Rowerzystom – nie mogło zabraknąć w takim miejscu. Pracowników Urzędu Miejskiego w Świdnicy, którzy przygotowali i obsługiwali stoisko wspierali przedstawiciele Szkoły Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie ze Świdnicy, której absolwentami są mistrzowie w kolarstwie tacy jak Rafał Majka, Szymon Sajnok.
- Jako miasto postawiliśmy przede wszystkim na autopromocję i interakcję z uczestnikiem. Przygotowaliśmy aktywne stoisko, na którym można było nie tylko obejrzeć filmy promujące Świdnicę czy pobrać ulotki, ale przede wszystkim przestestować swoją rowerową formę. I to właśnie ono było jednym z najbardziej obleganych podczas festiwalu. Stacjonarny rower, na którym odwiedzający festiwal mogli bić rekordy w jedźcie na czas pokonując dystans jednego kilometra cieszyło się ich dużym zainteresowaniem. O doskonałą atmosferę odwiedzających i aktywną promocję Świdnicy i jej rekreacyjno-turystycznych imprez dbali nasi urzędnicy - z Referatu Sportu, Wydziału Promocji i Referatu Turystyki – relacjonuje Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta miasta, który wziął udział w uroczystym otwarciu festiwalu.

Swoich sił w jak najszybszej jeździe na rowerze stacjonarnym na czas spróbowało 120 osób. Każdy, kto przejechał jeden kilometr otrzymywał upominek - bidon i breloczek rowerowy. Najlepsze wyniki zaś wykręcili – w grupie żeńskiej: Lucyna Krzyżanowska  (1:27:60), Katarzyna Orlakowicz  (1:28:23), Anna Partyka (1:31:81). Spośród mężczyzn najszybciej na jednym kilometrze byli: Mateusz Walaszyk (0:59:49), Michał Muszyński  (1:01:17) i Paweł Kwiatkowski  (1:03:04). Rekordziści otrzymają specjalne nagrody – upominki.

Podczas dwóch dni festiwalu na stoisku Świdnicy promowano nowe ścieżki rowerowe i trasy po mieście i jego okolicach, a także zaplanowaną na weekend 12-13 maja br. na inaugurację sezonu turystyczno-rekreacyjnego, podczas której odbędą się dwie duże akcje - „Aktywni 24” i „Świdnica na rowery”. W ramach pierwszej z nich dojdzie do kolejnego bicia rekordu w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym na czas, nowością będzie ustanowienie rekordów w bieganiu przez 24 godziny na bieżni i „pływaniu” na ergometrze wioślarskim. Druga z nich to rekreacyjny rajd rowerowy dla około 1000 uczestników wraz z piknikiem rowerowym, w ramach którego zaplanowano mnóstwo atrakcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group