Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dolny Śląsk w miniaturze

Piątek, 26 lipca 2013, 14:11
Aktualizacja: 14:14
Autor: red.
10 najciekawszych zabytków regionu już od jutra we Wrocławiu w największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku. W CH Magnolia Park będzie można zobaczyć m.in. zbroję rycerską z Zamku Kliczków, Zamek Chojnik w miniaturze, armatę ze zbiorów Twierdzy Kłodzko. Wystawa ,,Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia” potrwa do 4 sierpnia.

10 najciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku, 10 inspiracji na weekend - CH Magnolia Park zaprasza na wyprawę szlakiem najbardziej interesujących zabytków w regionie. Już od soboty, 27 lipca, w galerii będzie można oglądać nietuzinkową ekspozycję ,,Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”. To wystawa przygotowana specjalnie na zlecenie centrum. Jej partnerami są najważniejsze ośrodki turystyczne województwa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszalek Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

- Dolny Śląsk wart jest odkrycia - mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor CH Magnolia Park. - Jako jego wielki sympatyk, zachęcam wszystkich, by tego lata poznali najciekawsze miejsca, z których słynie nasz region. Liczymy, że przygotowana przez nas wystawa przybliży miejsca godne uwagi i zainspiruje wrocławian do podróży. Zapraszamy do wyprawy magnoliowym szlakiem - dodaje.

Wystawa ,,Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia” przedstawia najważniejsze zabytki regionu. Na ekspozycję składają się m.in. miniatury obiektów, nietuzinkowe zdjęcia i historyczne eksponaty. Na liście wystawców znalazły się m.in. Podziemne miasto Osówka, Zamek Grodziec, Twierdza Kłodzko, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach czy Kopalnia Węgla Nowa Ruda. W CH Magnolia Park będzie można zobaczyć makietę Zamku Chojnik, armatę ze zbiorów Twierdzy Kłodzko, radziecki motor z Osówki, miniaturę krzywej wieży w Ząbkowicach Śląskich, a nawet zbroje rycerskie z Zamku Kliczków. Dzięki punktom informacyjnym DOT-u i UMWD, będzie można uzyskać więcej informacji na temat prezentowanych miejsc. Wielki finał zaplanowano na sobotę, 3 sierpnia. Wtedy w galerii zaprezentują się lokalne zespoły folklorystyczne, przewidziano pokazy rzemiosł i konkursy z nagrodami. Chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o Dolnym Śląsku w specjalnym interaktywnym quizie. Wystarczy, za pomocą interaktywnego kiosku, odpowiedzieć poprawnie na pytania dotyczące 3 wybranych atrakcji Dolnego Śląska.

Ekspozycję ,,Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia” można zwiedzać do niedzieli, 4 sierpnia. Wstęp bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group