Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dom dziennej opieki w Strzegomiu?

Czwartek, 4 kwietnia 2013, 9:55
Aktualizacja: 9:55
Autor: red.
Strzegom: Dom dziennej opieki w Strzegomiu?
Fot. użyczone
W Strzegomiu od dawna rozmawia się o potrzebie utworzenia domu opieki dziennej dla osób starszych. Dlatego mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że istnieje możliwość, aby w naszym mieście zaczęła funkcjonować taka placówka.

Gmina Strzegom jest właścicielem nieruchomości zabudowanej budynkiem czterokondygnacyjnym, o ogólnej powierzchni użytkowej 3.725,90 m2, położonym w granicach działki nr 768, AM-11, obr-3 w Strzegomiu przy ul. Armii Krajowej 23, przystosowanym na gabinety lekarskie. Nieruchomość ta przeznaczona jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi zdrowia.

- W najbliższym okresie na przełomie maja i czerwca tego roku zostaną wydzielone oraz wystawione do oddania w najem, w drodze przetargu, dwa lokale użytkowe - lokal użytkowy o powierzchni 739,60 m2 położony na I piętrze tego budynku z przeznaczeniem na podstawową opiekę zdrowotną plus opiekę specjalistyczną oraz lokal o powierzchni 228,60 m2 położony na parterze budynku z przeznaczeniem pod urządzenie domu dziennej opieki dla osób starszych. Wyjściowa stawka czynszu za m2 powierzchni lokalu zostanie określona w ogłoszeniu o przetargu – mówi Beata Dudzińska, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Najemca każdego z tych lokali zostanie ustalony w drodze przetargu. O terminie i warunkach przetargu Urząd Miejski będzie informować na bieżąco

Informację o lokalach użytkowych można uzyskać, dzwoniąc pod nr telefonu: 74 8560- 542 lub przesyłając pytania drogą mailową na adres roman.ignaczak@strzegom.pl.

- Jednocześnie chciałbym poinformować, że wszystkie przychodnie specjalistyczne zostaną przeniesione i będą działać w Centrum Medyczno-Diagnostycznym przy ulicy Witosa 7 w Strzegomiu. Tam też będzie funkcjonować aparat rentgenowski – uspokaja mieszkańców burmistrz, Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group