Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Domy zamiast chaszczy

Wtorek, 8 października 2013, 10:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: red.
Strzegom: Domy zamiast chaszczy
Fot. UM Strzegom
Zakład Zieleni Miejskiej w Strzegomiu mieszczący się przy ulicy Krótkiej został zlikwidowany w 2004 roku. Od tej pory miejsce to stało się niebezpieczne dla strzegomian, szczególnie wieczorami i nocą.

Szybkie działania władz gminy Strzegom i ich akceptacja przez Radę Miejską doprowadziły do chwili, kiedy można powiedzieć - zagospodarowanie centrum miasta staje się faktem. Na tym terenie powstaną dwa budynki wielorodzinne, 3 działki zostały przeznaczone na domy w zabudowie szeregowej, 12 działek ma dwie funkcje, gdzie będzie można wybudować domki jednorodzinne lub domy w zabudowie szeregowej. Rośnie w oczach budowa domu wielorodzinnego, a teren pod drugi dom został już sprzedany za kwotę 325 000 zł. 30 października br. odbędą się przetargi na 7 działek. W chwili obecnej trwa uzbrojenie terenu, które zakończy się w 2014 r. Obejmuje wykonanie sieci wodnej, deszczowej i kanalizacji. Wykonane zostanie oświetlenie i drogi. Wartość prac wynosi 1 800 000 zł. W centrum miasta zamieszka zdecydowanie więcej mieszkańców niż dziś.

Nie jest to jedyne działanie samorządu, by centrum Strzegomia zagospodarować zgodnie z jego przeznaczeniem i uwolnić od instytucji, które nie powinny się tam mieścić. Zmieniając plan przestrzenny postanowiono, że w niedalekiej przyszłości teren, który dziś zajmuje spółka z o. o. Wodociągi i Kanalizacja zostanie przeznaczony na budownictwo wielorodzinne i usługi. Spółka przeniesie się do pomieszczeń, które zwolnił Zakład Usług Komunalnych.

Planując zagospodarowanie centrum, Rada Miejska podjęła też decyzję o tym, że na terenie byłego przystanku PKS będzie możliwość budowy budynków wielorodzinnych z usługami w parterze. Jak komentuje tę decyzję burmistrz Strzegomia, powoduje ona, że powrót przystanku PKS na to miejsce jest niemożliwy. - Ważnym jednak dla mnie faktem w tej decyzji jest to, że ograniczała ona możliwość budowy marketów wielkopowierzchniowych w centrum miasta, co choć trochę broni naszych kupców, dla których ta działalność od wielu lat stanowi źródło utrzymania rodzin. Dodam, że aby poprawić system komunikacji, wybudowana zostanie zatoczka autobusowa przy LIDLU, a na ulicy Leśnej będą toalety i mała, ciepła poczekalnia - komentuje Zbigniew Suchyta.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group