Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Doroczna odprawa w ratuszu

Środa, 24 lutego 2016, 15:43
Autor: opr.red.
Świebodzice: Doroczna odprawa w ratuszu
Fot. www.swiebodzice.pl
Mniej rozbojów, więcej ujawnionych przestępstw, szybsze reagowanie na zgłoszenia – takie wyniki swojej pracy przedstawili świebodziccy policjanci podczas dorocznej odprawy, która tradycyjnie odbyła się w ratuszu. W podsumowaniu 2015 roku wzięli udział funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz Komendant Powiatowy Policji insp. Krzysztof Niziołek.

Gospodarzami spotkania, które odbyło się w piątek, 19 lutego, byli Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans. W odprawie wzięli także udział członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Świebodzicach, którym przewodniczy Jarosław Dąbrowski oraz Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil.

Wyniki pionu prewencji przedstawił Komendant Powiatowy Policji w Świebodzicach nadk. Piotr Galicki, zaś o wynikach sekcji kryminalnej mówił Zastępca Komendanta podins. Robert Brożyna.

W 2015 roku na terenie Świebodzic odnotowano mniej rozbojów - tylko 5, mniej było także kradzieży z włamaniem (31 w 2015 r., 52 w 2014 roku). Więcej zatrzymano nietrzeźwych kierujących (48, podczas gdy w roku 2014 było ich 37).
- Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 20 tys. zł na patrole ponadnormatywne, dzięki czemu od maja do listopada w weekendy na terenie miasta było więcej funkcjonariuszy - podkreślał komendant Galicki, dziękując za przekazane środki burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi.

Najbardziej spektakularną akcją policjantów w 2015 roku było uratowanie życia kobiecie, która próbowała je sobie odebrać. Dzięki szybkiej reakcji dwojga funkcjonariuszy, świebodziczanka przeżyła. Policjanci otrzymali nagrody i podziękowania od władz naszego miasta oraz od Komendanta Powiatowego Policji.

Jeśli chodzi o pion kryminalny, w 2015 roku wykrywalność ogólna wyniosła 70,61 %, ujawniono ogółem 406 przestępstw. Najgłośniejsze zdarzenia minionego roku to zabójstwo starszej kobiety - sprawca tego czynu został niedawno skazany na 15 lat więzienia, a także ujawnienie 2 kg marihuany.

- Wyniki mówią same za siebie, dziękuję w imieniu mieszkańców za państwa służbę, zaangażowanie i dbanie o bezpieczeństwo w mieście - podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - W sposób oczywisty wspieramy dodatkowe patrole, bo dają konkretne efekty i społeczeństwo tego oczekuje. W tym roku wsparcie ze strony samorządu Świebodzic będzie jeszcze bardziej odczuwalne, jesteśmy właśnie przed sesją Rady Miejskiej, na której będzie podjęta uchwała o przekazaniu pieniędzy na zakup samochodu dla naszego komisariatu.

A jak dodał komendant Krzysztof Niziołek, być może samochody dla Świebodzic będą dwa, bo są starania także o fundusze resortowe.

- W takim razie, skoro na starym sprzęcie osiągacie czas dojazdu powyżej 6 minut, to na nowym będzie z pewnością poniżej - podsumował żartobliwie burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Komendant powiatowy Krzysztof Niziołek dziękował burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi i radnym za dobrą współpracę i regularne wsparcie jednostki.

- Zakup nowych samochodów to tak naprawdę zakup dla społeczeństwa, bo dzięki lepszemu sprzętowi możemy skuteczniej pracować - podkreślił na koniec.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group