Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dostęp do ZIP będzie można uzyskać w Świdnicy

Piątek, 21 marca 2014, 13:42
Aktualizacja: 13:43
Autor: red.
Świdnica: Dostęp do ZIP będzie można uzyskać w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
W czwartek, 27 marca w godz. 9.00–14.30 w holu świdnickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie działało specjalne stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach akcji Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Narodowego Funduszu Zdrowia świdniczanie będą mogli mieć nadany dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

Zintegrowany Informator Pacjenta to serwis internetowy, dzięki któremu każdy zainteresowany może sprawdzać na bieżąco historię udzielonych mu i sfinansowanych przez NFZ świadczeń opieki zdrowotnej oraz zrealizowanych recept. System potwierdza także status ubezpieczenia, co jest przydatne podczas ubiegania się o wyrobienie w NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), jak również podczas wizyty u lekarza. Pacjent otrzymuje możliwość skonfrontowania faktycznego przebiegu swojego leczenia z tym co zostało odnotowane w dokumentach, oraz uzyskuje informacje o kosztach poniesionych przez NFZ w związku z jego leczeniem – wylicza Grażyna Wywrot, kierownik wałbrzyskiej delegatury NFZ.

Co więcej ZIP zawiera wykaz placówek mających podpisane umowy z NFZ wraz z mapami dojazdu oraz godzinami otwarcia, a także w przypadku niektórych usług medycznych pozwala na sprawdzenie czasu oczekiwania na udzielenie świadczenia.

Osoby zainteresowane dostępem do ZIP-u mogą uzyskać go w oddziałach NFZ, a także podczas czwartkowego, 27 marca spotkania w Świdnicy. Do uzyskania dostępu wystarczy dowód osobisty lub paszport oraz wypełnienie wniosku na miejscu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji:
www.nfz-wroclaw.pl/default.aspx?obj=22796;42215&par=22797&des=1;2

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group