Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Doszlifują talenty na nowym boisku

Sobota, 26 października 2013, 6:04
Aktualizacja: 6:04
Autor: red.
Żarów: Doszlifują talenty na nowym boisku
Fot. UM Żarów
Uczniowie żarowskiej szkoły mogą już rywalizować na nowoczesnym, jedynym w regionie, nowym i tak wyposażonym boisku lekkoatletycznym. W piątkowe popołudnie, 25 października odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Uroczyste otwarcie boiska lekkoatletycznego zgromadziło w Żarowie przedstawicieli władz i radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, członków Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, parlamentarzystów, burmistrzów i wójtów ościennych gmin, dyrektorów szkół i gminnych jednostek, żarowskich radnych, wykonawców inwestycji, przedstawicieli Rady Rodziców, znanych sportowców z Żarowa, trenerów klubów sportowych, a przede wszystkim uczniów żarowskiej podstawówki. - Historia powstania tego boiska to realizacja wizji burmistrza Żarowa i długi łańcuch ludzi dobrej woli, którzy pomogli mu ją urzeczywistnić. Ogromnie cieszę się, że nowy obiekt powstał właśnie w naszej szkole. I mam nadzieję, że dzięki niemu będziemy odkrywać sportowe talenty na miarę naszych żarowskich sportowców Pawła Fajdka, Michała Mossonia czy Sebastiana Pietragi - mówiła podczas uroczystości otwarcia boiska lekkoatletycznego Urszula Rurarz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Nowe boisko lekkoatletyczne kosztowało prawie 800 tysięcy złotych, z czego kwotę 300 tysięcy złotych gmina Żarów pozyskała w ramach dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W ramach programu budowy boisk lekkoatletycznych "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu", do którego jako jedna z szesnastu pierwszych gmin zakwalifikowała się gmina Żarów powstała nowoczesna baza sportowa.- Otwierając boisko sportowe Orlik czuliśmy pewien niedosyt, bo brakowało w naszej okolicy boiska do uprawiania królowej sportu, lekkiej atletyki. Po wielomiesięcznych staraniach moje marzenie się spełniło i wreszcie możemy otworzyć ten obiekt. Chcę podziękować każdemu, kto przyczynił się do jego powstania - podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

W skład nowego obiektu wchodzi czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna z nawierzchnią syntetyczną, sześciotorowa bieżnia do sprintu, skocznia w dal z 40-metrowym rozbiegiem, stanowiska do pchnięcia kulą i boisko wewnątrz bieżni.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group