Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dotacje dla klubów

Niedziela, 16 lutego 2020, 9:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 lutego 2020, 10:22
Autor: red
Gmina Żarów: Dotacje dla klubów
Fot. UM Żarów
Do klubów sportowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów trafią środki finansowe przyznane z budżetu gminy Żarów z przeznaczeniem na realizację zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu.

Burmistrz Leszek Michalak w czwartek, 6 lutego podpisał umowy z przedstawicielami klubów sportowych. Łączna wartość przyznanego dofinansowania dla 10 klubów sportowych to kwota 240 tysięcy złotych.

Wśród kilkunastu dyscyplin, które otrzymały gminne dofinansowanie są lekkoatletyka, koszykówka, piłka nożna i ręczna, siatkówka, szachy i modelarstwo. Dotacje będą przeznaczone na przedsięwzięcia klubów sportowych z zakresu organizacji i rozgrywek sportowych, realizację programu szkoleniowego, utrzymanie obiektów oraz urządzeń sportowych oraz organizację zajęć, zawodów, imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych o zasięgu lokalnym i poza lokalnym.

- Serdecznie gratuluję wszystkim przedstawicielom organizacji pozarządowych, którzy podpisali umowy. Środki, które przeznaczamy na realizację zadań publicznych będą wsparciem dla Państwa codziennych statutowych działań – mówił w trakcie spotkania ze sportowcami burmistrz Leszek Michalak.

Wykaz klubów sportowych, które otrzymały dotację z budżetu gminy Żarów:

1. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w gminie Żarów, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Żarów, dotyczy dzieci, młodzieży i dorosłych w wysokości 128.000 zł dla Klubu Sportowego „Zjednoczeni” Żarów.

2. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Kalnie, w wysokości 14.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Błyskawica” Kalno.

3. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Mrowinach, w wysokości 14.500 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zieloni” Mrowiny.

4. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Łażanach, w wysokości 14.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Zryw” w Łażanach.

5. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka nożna w środowisku wiejskim gminy Żarów w Wierzbnej, w wysokości 14.000 zł dla Ludowego Klubu Sportowego „Wierzbianka” Wierzbna.

6. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – piłka siatkowa, w wysokości 18.000 zł dla TKKF „Chemik” Żarów.

7. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szachy, w wysokości 17.000 zł dla Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Goniec” w Żarowie.

8. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – współzawodnictwo szkolne w różnych dyscyplinach i konkurencjach sportowych, w wysokości 13.500 zł dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Piast 2008” w Żarowie.

9. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – modelarstwo, w wysokości 5.000 zł dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Harcek” w Żarowie.

10. Dotacja na działania z zakresu rozwoju sportu – szkolenia i udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży z gminy Żarów w zakresie piłki nożnej, w wysokości 2.000 zł dla KS Silesia Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group