Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dowódca Straży Pożarnej przeszedł w stan spoczynku

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 14:53
Aktualizacja: 14:54
Autor: red.
Świebodzice: Dowódca Straży Pożarnej przeszedł w stan spoczynku
Fot. UM Świebodzice
Po ponad 30 latach wzorowej i ofiarnej służby naznaczonej odwagą, odpowiedzialnością i troską o bezpieczeństwo drugiego człowieka, na zasłużoną emeryturę przeszedł dowódca jednostki ratowniczo–gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach, młodszy brygadier Piotr Sułek.

W zorganizowanych w piątek, 30 maja, uroczystościach z okazji zdania obowiązków służbowych przez dotychczasowego dowódcę JRG, udział wzięło wielu zaproszonych gości. Gmina Świebodzice reprezentowana była przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa oraz radnego Lesława Podhalicza, przewodniczącego komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego Rady Miejskiej. Obecni byli również przedstawiciele okolicznych samorządów, z którymi pan Piotr przez ostatnie lata współpracował. Nie zabrakło starosty świdnickiego Zygmunta Worsy, Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty i Wójta Gminy Dobromierz Jerzego Ulbina. Świebodzickie służby mundurowe reprezentowali - Piotr Galicki, komendant Komisariatu Policji i Łukasz Gil, komendant Straży Miejskiej. Poza zaproszonymi gośćmi, w sali obecni byli także liczni towarzysze i przyjaciele ze Straży Pożarnej, w tym Komendant Powiatowy PSP w Świdnicy st. bryg. Tomasz Szuszwalak.

- Dziękuję ci, Piotrze, za wiele lat współpracy. Pełniąc tak odpowiedzialną społecznie funkcję, zawsze znajdowałeś czas, by wspierać nas w różnych przedsięwzięciach, nie tylko w walce z żywiołami. Mam nadzieję, że teraz, mając już nieco więcej wolnego czasu, dalej będziesz chciał służyć radą, pomocą i bezcennym doświadczeniem - podziękował ustępującemu dowódcy Burmistrz Świebodzic.

Tymczasowo stanowisko dowódcy JRG PSP w Świebodzicach przejął dotychczasowy zastępca Piotra Sułka - kapitan Zygmunt Lis.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group