Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Dożynki gminne w Krzyżowej

Środa, 6 sierpnia 2014, 18:53
Aktualizacja: 19:00
Autor: red.
Krzyżowa: Dożynki gminne w Krzyżowej
Fot. archiwum
Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ Zespołu „Bayer Full” – to atrakcje tegorocznego Święta Plonów Gminy Świdnica. Organizatorzy: wójt gminy Świdnica, sołectwo Boleścin, GOKSiR zapraszają mieszkańców gminy i wszystkich gości do Krzyżowej, 31 sierpnia o godz. 12.00.

Starostami tegorocznych dożynek będą Helena Kukla (prowadząca w Boleścinie wspólnie z mężem gospodarstwo rolne o pow. 28 ha) oraz Józef Wrona (prezes RSP „Jedność” w Boleścinie).

Gminne Święto Plonów rozpocznie uroczysta Msza św. polowa na schodach pałacu w Krzyżowej, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Biskup Prof. dr hab. Ignacy Dec . Następnie korowodem dożynkowym delegacje sołectw przejdą na plac, gdzie odbędzie się dalsza część dożynek. – Mam nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie 33 sołectwa zaprezentują swoje przepiękne bochny chleba i wieńce dożynkowe. Będą one dowodem podziękowania i uznania dla wszystkich pracujących w rolnictwie i na rzecz rolnictwa. – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Podczas trwania dożynek zostaną rozstrzygnięte konkursy: na najładniejszy wieniec dożynkowy, stragan dożynkowy, wieniec publiczności jak również rozegrane zostaną ostatnie konkurencje w ramach turnieju sołectw. Cenne nagrody rzeczowe czekają na uczestników X już edycji Świdnickiego Łokcia, którego organizatorem jest tygodnik Wiadomości Świdnickie.

Równie atrakcyjnie zapowiada się część artystyczna dożynek. Jako pierwszy na scenie wystąpi Zespół Ludowo Estradowy "Mokrzeszów", który wspólnie z Zespołem Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg" zaprezentuje Misterium Chleba.

Jedną z niespodzianek będzie występ Zespołu Tanecznego "Rapsodia" z partnerskiej gminy Żukowo, który to zespół w 2012 roku dostał się do finału programu POLSAT „Got to dance” – Tylko Taniec. W tym roku "Rapsodia" z Żukowa obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Zespół BAYER FULL - jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej będzie tegoroczną gwiazdą dożynek. Istnieje od roku 1984. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy.

Serdecznie zapraszamy, niedziela 31 sierpnia 2014 r. g.12.00 – teren Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group