Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia: Dożynki gminne w Lutomi

Wtorek, 6 sierpnia 2013, 12:23
Aktualizacja: 12:40
Autor: red.
Lutomia: Dożynki gminne w Lutomi
Fot. użyczone
Początek września to tradycyjnie czas dziękczynienia za zebrane plony. To najważniejsze wydarzenie kulturalne w gminie Świdnica odbędzie się w tym roku w Lutomi, 8 września na boisku sportowym.

- Święto Plonów to z pewnością najbardziej rozśpiewana i najbarwniejsza uroczystość organizowana corocznie w gminie Świdnica. Ogrom pracy włożony przez pracowników urzędu, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, jednostek pomocniczych, Ochotnicze Straże Pożarne, a przede wszystkim gospodarzy dożynek zwraca się jednak stukrotnie, w radosnych uśmiechach i szczęśliwych spojrzeniach rolników, których całoroczny trud zostaje dostrzeżony i doceniony - mówi Teresa Mazurek.

Dożynki to czas dziękczynienia ale i zabawy. Dlatego też organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla całych rodzin. Bogato przystrojone stragany każdego roku są ozdobą dożynek w gminie Świdnica. To właśnie na nich gospodynie prezentują to, co najsmaczniejsze, a serwowane produkty mają już swoich stałych odbiorców. Obrzęd dożynkowy i misterium chleba, staropolski zwyczaj polegający na dzieleniu się poświęconym chlebem wypieczonym z tegorocznych zbóż, liczne konkursy z cennymi nagrodami RTV-AGD, Finał Turnieju Sołectw "Sportowe weekendy na Wsi", występ gwiazdy dożynek HALINY FRĄCKOWIAK – to jedne z wielu atrakcji, które czekają na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić niedzielę 8 września w Lutomi. Dożynkom tradycyjnie towarzyszyć będą konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz najpiękniejszy stragan. Zebrani będą mogli podziwiać wystawę sprzętu rolniczego. Serdecznie zapraszamy, niedziela 8 września 2013 r., początek g. 13.00.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group