Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Droga książka serwisowa

Piątek, 1 grudnia 2023, 11:27
Autor: red
Świebodzice: Droga książka serwisowa
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosił się 39–letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który został oszukany. Na portalu ogłoszeniowym wystawił do sprzedaży książkę serwisową, na którą znalazł się chętny, potem był link przesłany na maila, potem kod BILK i w efekcie 39–latek stracił 3 tysiące złotych.

Do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Świebodzicach zgłosił się 39-latek, który został oszukany podczas transakcji internetowej. Na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż książkę serwisową od samochodu. Dwa dni później znalazł się już chętny by ją kupić. Zapytał o możliwość zakupu przez portal, a kiedy 39-latek zaakceptował taką możliwość, oszust poprosił o podanie adresu e-mail. Sprzedający podał go. Następnie na adres poszkodowanego wysłana została wiadomość bardzo podobna jak się okazało do strony na której wystawiony był przedmiot. W wiadomości był link – który miał dokończyć transakcję. Mężczyzna nieświadomy oszustwa nacinał link i uzupełnił wszystkie wymagane dane łącznie z numerem PESEL i numerem telefonu.

Chwilkę później mężczyzna został przekierowany na stronę banku, gdzie się zalogował. Po chwili na ekranie jego urządzenia uruchomił się czat, z którego wynikało, że należy przeprowadzić autoryzację. Po chwili do 39-latka zadzwoniła nieznana mu kobieta i poinformowała, że musi doładować konto „jakąś” kwotą za pomocą kodu BLIK. 39-latek podał kod BLIK rozmówczyni i w tym momencie zauważył, że z konta znikają mu pieniądze. Kiedy powiedział to kobiecie usłyszał, że to normalne i w tym momencie połączenie zostało zerwane.

Mężczyzna próbował oddzwonić na numer z którym wcześniej rozmawiał, ale był już nieaktywny. Zalogował się wówczas na swoje konto i…. zamiast zyskać pieniądze za sprzedaż książki zauważył, że z konta zniknęła kwota 3 tysięcy złotych, która została podjęta w bankomacie za pomocą kodu BLIK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group