Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Drogi dojazdowe w remoncie

Czwartek, 21 sierpnia 2014, 14:38
Aktualizacja: 14:39
Autor: red.
Gmina Żarów: Drogi dojazdowe w remoncie
Fot. UM Żarów
Ruszyły prace związane z remontem dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Na razie na odcinku dróg Bożanów–Kalno i Imbramowic. W następnej kolejności czekają jeszcze mieszkańcy Bukowa, Mikoszowej i Łażan. Są to kolejne drogi w gminie Żarów, które doczekają się gruntownej modernizacji.

- W tym roku ponownie drogi transportu rolnego na terenie gminy Żarów zostaną zmodernizowane. Nową nawierzchnię asfaltową zyskał odcinek drogi Bożanów-Kalno, który był już remontowany, ale tylko w połowie. To jednak jeszcze nie koniec prac remontowych. W drugim etapie zostanie wylana kolejna warstwa asfaltowa. Przystąpimy również do prac przy odtwarzaniu rowów. W tej chwili natomiast trwają prace ziemne przy remoncie drogi dojazdowej przy ul. Bocznej w Imbramowicach, a pod koniec wakacji ekipa remontowa przeniesie się na drogę w kierunku Bukowa. We wrześniu ruszymy również z remontem dróg rolniczych w Mikoszowej i Łażanach - informuje Piotr Weiland, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Remont nowych dróg dla rolników zostanie sfinansowany z budżetu gminy Żarów i środków Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego, w wysokości ponad 300 tysięcy złotych. - Są to nie tylko drogi dojazdowe do gruntów rolnych, ale również prowadzące do domów i gospodarstw. To bardzo dobra wiadomość dla naszych mieszkańców. Kolejne kilometry odnowionych dróg, z których korzystać będziemy wszyscy, a zwłaszcza rolnicy - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

W poprzednim roku zmodernizowane zostały drogi na terenie siedmiu wsi. Standard dróg, w tym roku polepszy się w kolejnych miejscowościach. Budowa nowych dróg kosztować będzie ponad 650 tysięcy złotych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group