Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kątki/Wirki/Mysłaków: Drogi z nową nawierzchnią

Wtorek, 19 lipca 2011, 15:05
Aktualizacja: 15:09
Autor: Starostwo Powiatowe
Kątki/Wirki/Mysłaków: Drogi z nową nawierzchnią
Na modernizację zniszczonej przez powódź drogi w Tąpadle z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych gmina Świdnica otrzymała w ubiegłym roku 51 tysięcy złotych
Fot. użyczone
Zniszczone przez ubiegłoroczną, lipcową powódź odcinki dróg powiatowych na trasach Kątki–Wirki i Mysłaków – Wiry będą miały nową nawierzchnię. Powiat otrzymał właśnie pieniądze na prace naprawcze. Dotacja w wysokości 1 mln 384 tys. zł pochodzi ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Promesę na usuwanie skutków powodzi z rąk wojewody odbiorą jutro starosta Zygmunt Worsa i odpowiedzialna za drogi członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula.

- Część przyznanych powiatowi środków to zwrot za II etap wykonanego już remontu drogi na odcinku Wirki – Kątki. Pozostałą kwotę przeznaczamy na rozpoczęcie I etapu przebudowy drogi powiatowej od granicy naszego powiatu z powiatem dzierżoniowskim do miejscowości Wiry. – informuje Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

Remont zniszczonego przez powódź odcinka drogi na trasie Wiry-Kątki podzielono na dwa etapy. I etap o długości 1, 7 km wykonano w ubiegłym roku również ze środków tzw. „powodziowych”. Jego koszt zamknął się wtedy kwotą ponad 640 tys. zł. W tym roku na wiosnę rozpoczęto II etap prac przy odnawianiu tej drogi. Wyremontowany odcinek to ok. 900 m za kwotę 383 tys. zł. Część środków z przekazanej powiatowi dotacji pójdzie na zwrot za już wykonane prace przy naprawie tej drogi.

- Prace remontowe na drodze Kątki – Wirki polegały przede wszystkim na sfrezowaniu starej, uszkodzonej nawierzchni, uzupełnieniu podbudowy i położeniu dwóch warstw: wyrównawczej z mieszanki mineralno –asfaltowej i ścieralnej wykonanej z mieszanek o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia. – wylicza Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Resztę środków z przeznaczonej powiatowi dotacji w wysokości 1 201 tys. zł pójdzie na przebudowę trasy Mysłaków – Wiry. W tym roku rozpocznie się I etap remontu tej drogi o długości 1,7 km. W ramach prac przewidziano modernizację zniszczonej nawierzchni oraz odtworzenie rowów w taki sposób, aby woda miała gdzie odpływać i nie niszczyła już nowej nawierzchni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group