Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Drogo go to kosztowało

Niedziela, 1 stycznia 2023, 2:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 grudnia 2023, 10:31
Autor: red
„Twoja paczka została wstrzymana z tytułu braku numeru ulicy na paczce. Zaktualizuj informacje o wysyłce” Potem „prosimy o uregulowanie niedopłaty 1.30 zł” – takiej treści wiadomości otrzymał 43–letni mieszkaniec Świdnicy. Następnie wszedł w załączony link i uzupełnił dane i dopłacił wskazaną kwotę celem uregulowania należności. W konsekwencji z jego konta zniknęło blisko 3 tysiące złotych.

Mechanizm działania sprawców jest następujący: otrzymujesz wiadomość sms o treści: „Twoja paczka została wstrzymana z tytułu braku ulicy na paczce i niedopłaty 1.30 zł. Zaktualizuj informacje o wysyłce, prosimy uregulować należność”. Do tej wiadomości dołączony jest link do strony internetowej. Kiedy w niego klikamy zostajemy przekierowani na stronę banku. Tam podajemy login i hasła, zatwierdzamy przelewy czy też podajemy numer karty bankomatowej i kod z karty- zatwierdźmy …...i tak zaczynają się nasze kłopoty.

Tak właśnie postąpił 43-letni mieszkaniec Świdnicy. Otrzymał wiadomość z prośbą o aktualizację danych do wysyłki oraz dokonaniu dopłaty do paczki bo inaczej będzie wstrzymana. Nic nie wzbudziło jego podejrzeń gdyż oczekiwał na dostawę zamówionego przez niego towaru.

W wiadomości był podany link, który przekierował do na stronę przypominającą stronę firmy kurierskiej gdzie zaktualizował dane i dokonał przelewu pieniędzy w kwocie 1.30 zł, jako dopłatę do paczki. Zatwierdził płatność i wtedy nastąpił błąd w płatności.

Gdy sprawdził, swoje konto dnia następnego zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. A z konta zniknęło mu blisko 3 tysiące złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group