Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Drogówka i prewencja w pełnej mobilizacji

Czwartek, 3 czerwca 2010, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: KO
powiat świdnicki: Drogówka i prewencja w pełnej mobilizacji
Fot. KO
Długi weekend to czas, gdy policja ma sporo pracy. – W tym czasie dużo osób planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą – mówi aspirant Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży.

Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Drogówka będzie więc sprawdzać prędkość i to, czy wszyscy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

- Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym – zaznacza aspirant Czepil. – Policja świdnicka apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiały bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów o pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia.

Dziś obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów w godz. 8.00-22.00.

Bezpieczna podróż – wskazówki od policji
• w czasie przygotowań do podróży zaplanujcie trasę i czas przejazdu;
• wybierajcie drogi główne, a unikajcie dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;
• zaplanujcie wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;
• zaplanujcie miejsca na odpoczynek; najlepiej zatrzymać się w miejscach uczęszczanych, gdzie są zorganizowane miejsca parkingowe; może to być stacja benzynowa, czy parking strzeżony.

- Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym policję dzwoniąc na numery 997 i 112 – przypomina Katarzyna Czepil.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group