Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Drogowy pirat

Poniedziałek, 11 stycznia 2021, 11:18
Aktualizacja: 15:19
Autor: red
powiat świdnicki: Drogowy pirat
Fot. KPP Świdnica
Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26–letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego zatrzymanemu przez policjantów świdnickiej drogówki. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nigdy też nie posiadał uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, świdnickiej komendy nocną porą patrolowali rejon powiatu. W pewnym momencie na drodze Świdnica-Strzegom zauważyli pojazd marki Opel, którego według zgłoszenia kierujący może być poruszać się bez uprawnień. Funkcjonariusze jadąc bezpośrednio za pojazdem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak w reakcji przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg, który jednak nie trwał długo.

Pirat drogowy, którym okazał się 26-latek, podjął ucieczkę, bo jak wykazały systemy policyjne nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny 26-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, dopuścił się czynu zabronionego zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może też zakazać mu prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Oprócz tego mężczyzna odpowie również za kierowanie autem bez uprawnień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group