Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Drugi milion na pierwszy biznes

Piątek, 3 kwietnia 2015, 8:11
Aktualizacja: 17:39
Autor: red.
Region: Drugi milion na pierwszy biznes
Fot. użyczone
2 miliony złotych– na taką kwotę Fundusz Regionu Wałbrzyskiego udzielił już pożyczek osobom rozpoczynającym prowadzenie własnego biznesu. Dzięki rządowemu programowi „Pierwszy biznes– Wsparcie w starcie” powstały już 34 firmy.

W siedzibie Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, 2 kwietnia uroczyście podpisana została 34 umowa na udzielenie pożyczki w ramach programu „Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie”. Po jej podpisaniu kwota udzielonych pożyczek w sumie przekroczyła 2 mln zł. Środki te, w przeciągu kilku ostatnich miesięcy, trafiły przede wszystkim do osób młodych, które niedawno zakończyły edukację i chcą działać na własna rękę.

- Studenci mają wiele pomysłów na dobry biznes, kluczowe jest jednak pozyskanie kapitału na jego rozwinięcie. Program „Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie” daje taką właśnie możliwość i szkoda byłoby z niej nie skorzystać- mówi pani Agnieszka Kądziołka, która podpisała ostatnią umowę.

Pomysłem na biznes pani Agnieszki są naklejki dekoracyjne, które będzie sprzedawała za pośrednictwem sklepu internetowego. Wzory naklejek pani Agnieszka będzie projektowała sama, a następnie przy użyciu plotera będzie je wycinała. Oferta skierowana będzie przede wszystkim do klientów indywidualnych, którzy dzięki naklejkom będą mogli łatwo i szybko zmienić wystrój swoich mieszkań.

- Choć ostatnich kilka lat pracowałam jako urzędnik administracji publicznej, to moim zainteresowaniem jest m.in. grafika komputerowa, stąd pomysł na otwarcie działalności gospodarczej w branży naklejek dekoracyjnych. Zapotrzebowanie na ten produkt zauważyłam w ubiegłym roku, wtedy tez usłyszałam o programie „Pierwszy biznes- Wsparcie w starcie” w radiu- wyjaśnia pani Agnieszka.

Oferta przygotowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej to atrakcyjna, niskooprocentowana pożyczka (0,44%), o długim okresie spłaty. Brak opłat za rozpatrzenie wniosku i obsługę pożyczki, a także roczna karencja to jej kolejne atuty. Pozyskać można nawet 78 tys. zł.

- Realizacja programu przebiega dużo szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Podpisaliśmy właśnie umowy na ponad 2 mln zł a pozytywnie rozpatrzonych wniosków mamy na kwotę prawie 3 mln zł, czyli niemal połowę środków jakie zostały przeznaczone na ten program- mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu FRW.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wyciąga również, do startujących ze swoim biznesem, pomocną dłoń w postaci bezpłatnych szkoleń i doradztwa. Cyklicznie organizowane spotkania edukacyjne, m.in. z przygotowywania biznesplanów, przyciągają wielu zainteresowanych. Z usług tych można korzystać nawet do pół roku od momentu założenia firmy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group