Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Drugie miejsce w konkursie "Wolontariusz Roku"

Niedziela, 9 lipca 2017, 15:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 lipca 2017, 10:38
Autor: red
Żarów: Drugie miejsce w konkursie "Wolontariusz Roku"
Fot. UM Żarów
Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie w ogólnopolskim konkursie "Wolontariusz Roku", który zorganizowany został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Drugoklasiści z Żarowa wywalczyli drugie miejsce w konkursie i odebrali zasłużone nagrody podczas uroczystej gali w Warszawie. Nagrody dzieciom wręczyła Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej.
- Warunkiem przystąpienia do konkursu było nakręcenie filmiku o działaniach na rzecz innych ludzi. Tak się składa, że uczniowie kl.2d odwiedzają osoby starsze, które należą do fundacji Babcia i Dziadek w "Żarmedzie", więc postanowiliśmy przystąpić do konkursu. Filmik nasz spodobał się Komisji Konkursowej. Został nagrodzony drugim miejscem. Byliśmy bardzo zaszczyceni. Nagrodę-statuetkę wręczyła nam Minister Edukacji Narodowej i Sportu Anna Zalewska. Gratulacje składał nam również Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Dzięki Panu burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, który zasponsorował nam transport do Warszawy, mogliśmy tak liczną grupą zwiedzić Stolicę i wziąć udział w tej pięknej uroczystości - mówi Joanna Karpińska wychowawczyni klasy 2d z SP Żarów.

Celem konkursu zorganizowanego przez MEN było promowanie idei pomagania innym i pokazanie, jak niezwykle ważne jest to działanie w środowisku szkolnym i lokalnym. Do konkursu napłynęło blisko 400 zgłoszeń ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group