Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Drzewa, rośnijcie aż do nieba

Wtorek, 7 października 2014, 13:59
Aktualizacja: 15:11
Autor: red.
Świebodzice: Drzewa, rośnijcie aż do nieba
Fot. UM Świebodzice
Wyposażeni w dobre humory i w najróżniejsze sprzęty ogrodowe – szpadle, grabie i motyki, a nawet kilofy i kostury, mieszkańcy Świebodzic chętnie wzięli udział w akcji wspólnego sadzenia drzewek, która w sobotę, 4 października, odbyła się na placu przy ul. Dąbrówki i Pileckiego. Frekwencja dopisała, bo jak pisał Wojciech Bogusławski: "Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony".

Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 oraz ZGK Świebodzice. W akcję zaangażowali się również radni miejscy - Teresa Małecka, Maria Dobrzańska, Łukasz Kwadrans, Jerzy Kirklo, Jan Klepiec, Leszek Gucwa i Krystian Wołoszyn.

Idea przedsięwzięcia zakładała, by na placu sąsiadującym z nowo powstałym osiedlem domków zasadzić małe drzewka - buki i jodły, a następnie oznaczyć je pamiątkowymi tasiemkami z imionami osób sadzących. Akcja, poza niezaprzeczalnym wymiarem ekologicznym, miała także charakter integracyjny, gdyż w słoneczne sobotnie przedpołudnie, drzewka sadziły całe rodziny. Starsze dzieci uważnie przyglądały się swoim rodzicom, którzy tłumaczyli im, jak obchodzić się z sadzonkami, a następnie same podejmowały prace, młodsze z kolei wyręczane były przez mamusie i tatusiów, którzy opisywali drzewka imionami swoich pociech. W wyniku wspólnej pracy, teren, na którym dotąd nie było zieleni, w przeciągu kilku godzin zapełnił się sadzonkami, które w przyszłości z pewnością przeistoczą się w piękny park.

Po wspólnej pracy przyszedł czas na chwilę odpoczynku, a gdzie najlepiej zregenerować siły, jak nie przy ognisku piecząc kiełbaski? Mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanego przez pracowników ZGK paleniska.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group