Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dwa dramaty na dziś

Poniedziałek, 19 września 2011, 9:27
Aktualizacja: 9:29
Autor: red.
Świdnica: Dwa dramaty na dziś
Na zdjęciu grupa warsztatowa Alchemii Teatralnej w spektaklu "Moja klasa"
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na deskach świdnickiego teatru miejskiego już dziś odbędzie się pokaz nagrodzonych w czerwcu dramatów młodych świdniczan. Wszystko w ramach projektu Alchemii Teatralnej.

„Uczucia wybrane” Ady Woźniak i „Szczęście” Adriana Holeckiego w wykonaniu grup warsztatowych projektu „Alchemia Teatralna” w reżyserii Tomka Dajewskiego i Juliusza Chrząstowskiego zobaczyć będzie można dziś w świdnickim teatrze miejskim.

Oba dramaty zostały nagrodzone w konkursie na najlepszy dramat. – „Uczucia wybrane” hołdują prostej treści i klasycznemu motywowi jakim jest od wieków znane konfrontowanie dobra ze złem-podstawa pierwszych dramatów i inscenizacji. W natłoku wymyślnej fabuły oprawionej w minimalistyczną scenografię i skąpe kostiumy chciałam napisać coś, co po zrealizowaniu na scenie będzie zaprzeczeniem współczesnych trendów teatralnych: muzyka klasyczna, kolorowe światła, piękne kostiumy i bardzo prosty przekaz: zło przegrywa, a dobro zawsze „górą”. A więc prosta treść w niebanalnej formie – tak o swoim dziele mówi Ada Woźniak.

- Jako ortodoksyjny fan zespołu Myslovitz z góry założyłem, że mój dramat musi być naszpikowany smutkiem, goryczą, cierpieniem i wszelkim pesymizmem. Tak już mam – ze smutkiem łatwiej się oswajam niż ze szczęściem. Stąd też tytuł – „Szczęście”. Szczęście, które głównemu bohaterowi wymyka się z rąk jak mokra kostka mydła, pozostawiając bliznę na jego duszy – a tak Adrian Holecki.

Na spektakle zapraszamy dziś o godzinie 18.00 do świdnickiego teatru miejskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group