Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Dwa miliony dla szkoły

Piątek, 22 września 2023, 9:51
Autor: red
Gniewków: Dwa miliony dla szkoły
Fot. UG Dobromierz
Dobra passa Gniewkowa trwa. W ostatnim czasie oddano do użytkowania most, oświetlenie, nową nawierzchnię drogi gminnej prowadzącej w kierunku boiska sportowego i świetlicy wiejskiej, a już dzisiaj możemy się pochwalić, że kolejna inwestycja w tym sołectwie niedługo się rozpocznie.

Znane są już wyniki szóstej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR. Gmina Dobromierz otrzyma 2 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie.

Przedmiotem inwestycji jest m.in: rozbudowa budynku szkoły o pomieszczenie: świetlicy dla uczniów, wypożyczalni książek, biblioteki i wejścia do budynku/wiatrołapu – w związku z budową windy dla obsługi osób niepełnosprawnych.

Planuje się przebudowę budynku szkoły w zakresie: przebudowy klatki schodowej dla spełnienia warunków technicznych i ppoż., przebudowy schodów do piwnicy w związku z przebudową klatki schodowej i budowy wewnętrznej windy dla osób niepełnosprawnych

W ramach prac remontowych zaplanowano wymianę stropów w korytarzach z drewnianych na betonowe, wymianę posadzek, wymianę wewnętrznej stolarki drzwiowej, wymianę opraw oświetleniowych oraz montaż instalacji PV.

Głównym celem zadania jest podniesienie komfortu funkcjonowania szkoły i oddziały przedszkolnego oraz poprawa bezpieczeństwa uczniów i przedszkolaków poprzez powiększenie powierzchni użytkowej obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group