Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dwa pożary w Świebodzicach

Piątek, 25 lutego 2011, 15:42
Aktualizacja: 15:44
Autor: KO
Świebodzice: Dwa pożary w Świebodzicach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pożar, który wybuchł w środku nocy na ul. Park Miejski został szybko ugaszony. Gorzej było na ul. Ofiar Oświęcimskich, gdzie akcja gaśnicza rozpoczęła się po godz. 5. rano, a zakończyła się tuż przed południem. Rodzina została bez dachu nad głową, tymczasowe lokum zapewnił burmistrz Świebodzic.

Zgłoszenie o pierwszym pożarze straż pożarna otrzymała o godz. 1.51. Zawiniła wadliwie wykonana i zamontowana instalacja kominka. Ogień z paleniska przeniósł się na ściany i sufit. Gdy straż przyjechała na miejsce, mieszkanka budynku wyszła już z dziećmi na dwór. Z okien mieszkania na poddaszu wydobywał się dym. Strażacy ugasili kominek, a następnie rozebrali jego obudowę. Pod nią paliły się drewniane elementy konstrukcyjne ściany i sufitu. Udało się wszystko zagasić.

Kilka godzin później, o godz. 5.16, znów nadeszło ze Świebodzic zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym – tym razem na ul. Ofiar Oświęcimskich. To był spory pożar, na miejsce przyjechało siedem strażackich samochodów ratowniczych i dwudziestu trzech strażaków. Wezwano też pogotowie energetyczne, gazowe i patrol policji. Gdy strażacy rozpoczynali akcję, już ogniem objęte było poddasze oraz pół dachu - konstrukcja drewniana, pokryta dachówką. Sześciu lokatorów wyszło na zewnątrz. A strażacy byli i w środku i na zewnątrz. Mimo sporego zaangażowania ratujących spłonęło poddasze, konstrukcja dachowa, a strop się ugiął.

Do pogorzelców przyjechał burmistrz Świebodzic i pracownicy ośrodka pomocy. Zapewniono rodzinie lokal zastępczy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group