Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dwadzieścia tysięcy na likwidację skutków kataklizmu w Kędzierzynie–Koźlu

Wtorek, 22 czerwca 2010, 6:49
Aktualizacja: 10:38
Autor: KO
Świdnica: Dwadzieścia tysięcy na likwidację skutków kataklizmu w Kędzierzynie–Koźlu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdniccy rajcowie postanowili przekazać 20 tys. zł dotkniętemu przez powódź miastu na Opolszczyźnie. – Prezydent miasta Kędzierzyn–Koźle, w związku z powodzią, która w miesiącu maju dotknęła to miasto, zwrócił się z prośbą o wsparcie likwidacji skutków tego kataklizmu – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

– Po raz trzeci w ciągu ostatnich 25 lat miasto Kędzierzyn-Koźle dotknęła katastrofalna w skutkach powódź. Także tym razem zniszczenia są ogromne, a likwidacja skutków kataklizmu pochłonie mnóstwo pieniędzy. Możliwości finansowe gminy są ograniczone. Dlatego też zwracamy się z prośbą o każde możliwe wsparcie, które pomoże nam uporać się z tragedią, jaka dotknęła nasz samorząd i tysiące mieszkańców – apelował w liście do prezydenta i Rady Miejskiej w Świdnicy prezydent Kędzierzyna-Koźla, Wiesław Fąfara.

Przygotowano więc projekt uchwały, który w piątek, 18 czerwca, poparli radni.

- Świdnica z Kędzierzynem-Koźle jest związana w sposób szczególny , gdyż nasze miasta współpracują ze sobą juz od 2003 roku. Początkowo współpraca polegała na wymianie informacji w ramach tak zwanych Miast Podobnych, ze względu na liczbę mieszkańców – uzasadni podniesienie rąk za tą uchwałą wiceprezydent Pałac.

– W ostatnim czasie wspólnie z Kędzierzynem-Koźle realizujemy projekty unijne, dotyczące promocji i rozwoju turystyki – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. - Z miastem tym wiążą nas jednak dobre relacje od wielu lat. Decyzja o pomocy finansowej, to symbol naszej solidarności z miastem i mieszkańcami, którzy znaleźli się w potrzebie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group