Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 852
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dwóch wałbrzyszan oskarżonych o oszustwo i podawanie się za policjantów

Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 10:25
Aktualizacja: 12:27
Autor: red.
Region: Dwóch wałbrzyszan oskarżonych o oszustwo i podawanie się za policjantów
Fot. archiwum
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom Wałbrzycha: 30–letniemu Piotrowi D. i 29–letniemu Chrystianowi M., oskarżając ich o podawanie się za funkcjonariuszy policji i oszustwo na szkodę właściciela „sklepu kolekcjonerskiego” przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.

W dniu 6 lutego 2014r. oskarżeni udali się do wskazanego sklepu, którego właścicielem jest spółka z o.o. z siedzibą w Pabianicach. Obecnemu w sklepie sprzedawcy oświadczyli, że są funkcjonariuszami Policji oraz okazali podrobione legitymacje służbowe. Następnie oskarżeni oświadczyli, że przystępują do przeszukania lokalu. W wyniku tej czynności „zabezpieczyli” w sklepie sześć, znajdujących się w miejscu niewidocznym dla klientów sklepu, saszetek z zawartością substancji, określanych potocznie jako dopalacze, których łączna wartość wynosiła 330 zł, a które „zarekwirowali” i opuścili sklep.

Po ich wyjściu sprzedawca nabrał wątpliwości i zawiadomił o zdarzeniu Policję.

Funkcjonariusze wałbrzyskiej Policji udali się do wskazanego lokalu razem z inspektorami Sanepidu, którzy przeprowadzili w sklepie kontrolę w ramach własnych uprawnień.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze Policji ustalili i zatrzymali podszywających się pod policjantów wałbrzyszan.

Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, zaś przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W wyniku podjętych czynności ustalono, że w sklepie nie było substancji psychotropowych ani środków odurzających wymienionych w załącznikach ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, to znaczy takich, których posiadanie wbrew przepisom ustawy jest zabronione.

W związku z ujawnionymi innymi substancjami tzw. środkami zastępczymi, odrębne postępowanie prowadził wałbrzyski Sanepid.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group