Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dyrekcja SP 8 (na razie) bez zmian

Środa, 2 lutego 2011, 17:01
Aktualizacja: Czwartek, 3 lutego 2011, 6:24
Autor: KO
Świdnica: Dyrekcja SP 8 (na razie) bez zmian
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rada pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy wnioskowała o odwołanie pani dyrektor, Haliny Zawadzkiej. Ale prezydent Wojciech Murdzek zadecydował, że na stanowisko dyrektora placówki zostanie rozpisany konkurs w normalnym trybie.

- Taką decyzję podjął prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego w związku z wnioskiem złożonym przez radę pedagogiczną - tłumaczy Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - Jako organ prowadzący szkołę musimy przede wszystkim przestrzegać prawa, a to pozwala na odwołanie dyrektora „w przypadkach szczególnie uzasadnionych”. Nie ma tu miejsca na dowolność, czy też arbitralne decyzje. To „szczególne uzasadnienie” regulują wyroki sądów i nie ma tu mowy o każdych niedociągnięciach. W trakcie przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego stwierdzono pewne nieprawidłowości w działaniach pani dyrektor, ale nie można ich zakwalifikować do „przypadków szczególnie uzasadnionych”.

Prezydent podjął także decyzję, że jeszcze w lutym zostanie rozpisany konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8. Nowy dyrektor placówki rozpocznie pracę wraz z końcem pięcioletniej kadencji obecnej pani dyrektor, od nowego roku szkolnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group