Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Działają dla sołectwa

Poniedziałek, 22 maja 2023, 7:54
Aktualizacja: 11:55
Autor: red
Pastuchów: Działają dla sołectwa
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Renowacja tablicy informacyjnej, nowe nasadzenia, festyn integracyjny – Koło Gospodyń Wiejskich „Fit Babki” w Pastuchowie otrzymało 8 tys. złotych dofinansowania z budżetu województwa dolnośląskiego na upiększenie swojej wsi.

Mieszkańcy Pastuchowa regularnie pokazują, jak należy się integrować i działać na rzecz rozwoju i poprawy estetyki swojego sołectwa. Organizują prace społeczne, festyny i dobrze się ze sobą bawić. W lutym złożyli wniosek do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu w ramach „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” wsparcie społeczności lokalnych w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. W maju odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. KGW „Fit Babki” Pastuchów otrzymało 8 tysięcy złotych na renowację tablicy informacyjnej i zasadzenie kwiatów w centrum wsi.

- Projekt ma na celu wymianę tablicy, służącej społeczności lokalnej do komunikacji oraz upiększenie terenu poprzez zamontowanie donicy i nasadzenie roślin kwitnących. Chcemy zaangażować mieszkańców, zarówno dużych jak i małych, w to działanie, m.in. uprzątnięcie i zagospodarowanie terenu, nasadzenia roślin. Na koniec zaprosimy wszystkich na festyn sołecki – mówi sołtys wsi Danuta Stelmach.

W realizację zadania włączy się aktywna grupa ludzi działających na rzecz wsi: Koło Gospodyń Wiejskich, sołtys, Rada Sołecka, OSP Pastuchów i seniorzy.

Całkowity koszt zadania oszacowano na 10 tys. złotych. Wszystkie prace zakończa się do października 2023 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group