Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Działania gminy na rzecz NGO

Piątek, 15 lutego 2013, 10:33
Aktualizacja: 10:35
Autor: UM Strzegom
Gmina Strzegom: Działania gminy na rzecz NGO
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom w minionym roku intensywnie współpracowała z organizacjami pozarządowymi. Czas na podsumowanie.

617,9 tys. - przeznaczono na realizację zadań przez organizacje pozarządowe z zakresu kultury fizycznej i sportu. Łącznie zrealizowano 17 zadań we współpracy z podmiotami trzeciego sektora z zakresu organizacji imprez sportowych o zasięgu gminnym, powiatowym, ogólnopolskim, międzynarodowym na terenie gminy Strzegom oraz upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Łącznie na organizację sześciu imprez sportowych gmina Strzegom przeznaczyła kwotę 133 400,00 zł.

60 tys. - taka jest wartość zrealizowanych projektów z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Gmina Strzegom wsparła zadania w obszarze organizacji imprez kulturalnych, wspierania projektów z zakresu edukacji kulturalnej, w tym organizacji wycieczek kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizacji uroczystości patriotycznych, a także organizacji na terenie gminy imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji o randze lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

29,9 tys. - tyle kosztowało nas wsparcie udzielone osobom niepełnosprawnym. W ramach pozostałej działalności w zakresie pomocy społecznej we współpracy z organizacjami pozarządowymi prowadzono działania na rzecz aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych, w tym wspierano działania o charakterze integracyjnym. Zrealizowano również zadanie z zakresu wspierania działań na rzecz integracji, reintegracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

5 tys. zł - na pomoc gminy Strzegom mogli liczyć także nasi emeryci i renciści. W minionym roku seniorzy po raz pierwszy od wielu lat wystartowali w otwartym konkursie ofert. Proponowane działania na rzecz aktywizacji społecznej osób w wieku senioralnym gmina wsparła kwotą 5 tys. zł.

I Forum Organizacji Pozarządowych - dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu strzegomskich organizacji pozarządowych udało się po raz pierwszy w Strzegomiu zorganizować dwudniowe forum organizacji pozarządowych. Forum było pierwszym wydarzeniem w ramach Tygodnia Aktywności Mieszkańca Strzegomia i cieszyło się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród lokalnych organizacji, ale również wśród zaproszonych gości.

2 kadencja Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego - we wrześniu 2012 r. powołano nowy skład Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego kadencji 2012-2014. W skład strzegomskiej Rady Pożytku weszli nie tylko przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale także lokalni radni i reprezentanci burmistrza Strzegomia.

"Lider NGO 2012" - po raz pierwszy w historii miasta Strzegomia przyznano tytuł "Lidera NGO". Otrzymało go Stowarzyszenie Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice.

54 tys. zł - wsparcia finansowego w konkursie "Lider NGO 2012" otrzymały cztery strzegomskie organizacje pozarządowe. Nagrodzone organizacje pozarządowe otrzymane środki finansowe mogły przeznaczyć na dowolny cel w ramach swojej działalności statutowej, w tym w szczególności na wkłady finansowe przy pisaniu projektów.

cykl szkoleń dla NGO - 3 bezpłatne szkolenia zorganizowano w ramach cyklu szkoleniowego "Profesjonalizacja 3 Sektora" projektu Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych z terenu aglomeracji wrocławskiej "SEKTOR 3" - Mobilny Inkubator Organizacji Pozarządowych. Strzegomskie organizacje aktywnie wzięły udział w szkoleniach pn. "Techniki tworzenia projektu i pozyskiwanie środków na działalność NGO", "Podstawy finansowe działalności i zarządzanie finansowe NGO", "Przygotowanie harmonogramu i budżetu projektu".

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group