Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Działkowi wandale ujęci

Wtorek, 19 stycznia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Świdnica: Działkowi wandale ujęci
Fot. www.sm.swidnica.pl
Anonimowy telefon pozwolił ująć podejrzanych o czyn przestępczy dotyczący niszczenia mienia na ogrodach działkowych. W dniu 17 stycznia o godz. 12:15 anonimowy mężczyzna poinformował strażników o niszczeniu altanek przy ul. Deszczowej przez grupę młodych ludzi.

Po przybyciu na miejsce na terenie ogrodów działkowych im.„Księcia Bolka” strażnicy ujawnili wyważone drzwi w pięciu altankach. Wnętrza były splądrowane, rzeczy porozrzucane na zewnątrz i zniszczone. Był to bezmyślny akt wandalizmu.

W trakcie penetracji ogrodów funkcjonariusze zauważyli w jednej z alei grupę ludzi. Część z niej na widok strażników podjęła próbę ucieczki. Po krótkim pościgu zostali ujęci. Osiem osób w wieku od 14 do 19 lat zostało przekazanych Policji, która będzie prowadziła dalsze postępowanie. Strażnicy wezwali także na miejsce gospodarza ogrodów, któremu przekazali nadzór nad wszystkimi zdemolowanymi altankami.

Z przekazanych przez strażników informacji wynika, że świeży opad śniegu może pomóc w udowodnieniu winy młodym ludziom, ponieważ na wszystkich zdemolowanych ogródkach są odbite ślady takich samych butów, w jakich oni byli. Pamiętajmy zatem o tym, że krótka informacja przekazana telefonicznie do Straży Miejskiej czy Policji może uratować czyjeś mienie przed zniszczeniem lub kradzieżą. Nie przechodźmy obojętnie, powiadamiajmy odpowiednie służby. Zapewniamy, że każda informacja zostanie skrupulatnie sprawdzona. Bezpłatny telefon alarmowy to: 986 i 997.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group