Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dzień Języków Obcych w SP Żarów

Czwartek, 21 czerwca 2018, 17:24
Autor: red
Żarów: Dzień Języków Obcych w SP Żarów
Fot. UM Żarów
Dobra zabawa towarzyszyła uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie podczas Dnia Języków Obcych, który po raz pierwszy zorganizowany został wspólnie z uczniami gimnazjum. Szkolna aula udekorowana była flagami państw i różnymi informacjami na ich temat, a sami uczniowie poprzebierani w kolorowe stroje.

Nauczyciele języków obcych postanowili wykorzystać ten czas na naukę poprzez zabawę i sprawdzić wiedzę oraz umiejętności lingwistyczne uczniów w praktyce.
- Pomysł zorganizowania Dnia Języków Obcych zrodził się w naszych głowach już w zeszłym roku szkolnym. Oprócz quizu i części teoretycznej dzieci przygotowywały jeszcze plakaty, flagi, miały wymalowane twarze i świetne stroje. Ponadto, zaprezentowane zostało także przedstawienie w języku angielskim, w którym aktorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i gimnazjum. To był element połączenia sił. Na pewno będziemy to kontynuować w przyszłym roku. - mówią Agata Kovaci i Edyta Wicińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Uczniowie placówki świetnie radzili sobie z językowymi zadaniami.
- Pytania były zróżnicowane, ale daliśmy sobie radę. Musieliśmy zrobić trzy plakaty o różnej tematyce i wziąć udział w quizie oraz odpowiedzieć na trzy pytania. Potrafimy komunikować się w języku angielskim, wiele zrozumieliśmy z dzisiejszego przedstawienia - mówiła Dagmara Karkulowska uczennica gimnazjum.

Nagrody i puchary zwycięzcom podczas finału Dnia Języków Obcych wręczała Helena Słowik dyrektor SP w Żarowie.
- Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę i czynny udział w tym językowym przedsięwzięciu - gratulowała uczestnikom konkursu dyrektor Helena Słowik.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group