Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień Juliana Tuwima w „Słoneczku”

Środa, 27 lutego 2013, 11:32
Autor: red.
Świdnica: Dzień Juliana Tuwima w „Słoneczku”
Fot. użyczone
Rok 2013 został ogłoszony „Rokiem Tuwima”. Grupy specjalne z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” postanowiły uczcić ten fakt zorganizowaniem w przedszkolu dnia poświęconego twórczości tego poety.

Na wyjątkową oprawę tego dnia miała wpływ obecność niecodziennych gości. Ze wspaniałą interpretacją wierszy „Spóźniony słowik” i „Słoń Trąbalski” przybyli pensjonariusze z Domu Dziennego Pobytu „Przystań”. Odwiedzili nas również absolwenci naszego przedszkola Adam i Dawid wcielając się w rolę Pana Hilarego i popisując się znajomością abecadła w wierszach „Okulary” i „Abecadło”

Podczas spotkania dominowała wspaniała atmosfera, gdyż można domyślać się reakcji zgromadzonej publiczności podczas interpretacji tak znanych wierszy jak: Rzepka, Idzie Grześ, Lokomotywa, Kotek, Warzywa, Mróz, Skakanka przedstawionych przez naszych przedszkolaków.

Aktorzy inscenizowali wiersze udowadniając, że można się przy tym wspaniale bawić bez względu na wiek oraz ograniczenia, które niesie ze sobą niepełnosprawność. Idea integracji, która gości w naszym przedszkolu na co dzień odnalazła się także w interpretacji wierszy Tuwima.

Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt. „Wiersze Juliana Tuwima widziane oczami dziecka”. Prace, które napłynęły mogłyby się stać z pewnością ilustracją wielu książek z wierszami poety. Gratulacje dla nagrodzonych: Kasi Kleckiej, Hani Kiebuły, Maksymiliana Martyki, Marty Decker, Grzegorza Gałki i Ani Dębickiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group