Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dzień Patrona w Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach

Czwartek, 1 czerwca 2017, 7:23
Aktualizacja: 12:26
Autor: red
Świebodzice: Dzień Patrona w Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Już po raz dziewiąty społeczność szkolna Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków wraz z zaproszonymi gośćmi obchodziła Dzień Patrona.

Obchody te mają zawsze bardzo wyjątkowy charakter – bo patroni Jedynki uczestniczą aktywnie nie tylko w uroczystościach, ale i życiu szkoły. Świebodzicki oddział Związku Sybiraków to liczna grupa osób, którzy biorą czynny udział w życiu miasta, angażując się w przeróżne działania i projekty. Członkowie Związku są częstymi gość szkolnych wydarzeń i uroczystości, a młodzież ma szansę na bezpośredni kontakt i rozmowę z osobami, które były świadkami i uczestnikami jednych z najdramatyczniejszych wydarzeń XX wieku.

W 9. Dniu Patrona wzięli dział m. in. Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, członkowie Związku Sybiraków: Jadwiga Pichurska, Tadeusz Fedorowicz, Alfons Daszkiewicz, Julian Lech, Tadeusz Zawadzki, i wielu innych. Obecni byli także dyrektorzy szkół oraz szefowa ZNP w Świebodzicach Urszula Kruczek.

Gości powitała dyrektor Gimnazjum nr 1 Małgorzata Schabowska, obejrzeliśmy poruszające przedstawienie w wykonaniu pierwszoklasistów.

- Z wielkim wzruszeniem uczestniczę w takich uroczystościach, myślę, że jak tu wszyscy jesteśmy mamy świadomość wyjątkowości tego, że młodzież tej szkoły obcuje z żywą historią, to ogromna wartość – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Waszym obowiązkiem jest podtrzymywanie tej wiedzy i przekazywanie jej rówieśnikom.

Głos zabrała także Jadwiga Pichurska podkreślając, jak ważne dla członków Związku są obchody Dnia Patrona, a szczególnie wzruszającą chwilą był hymn sybiracki, odśpiewany przez młodzież.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group