Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1141
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Dolna: Dzień Pszczół w przedszkolu

Sobota, 22 maja 2021, 11:54
Autor: red
Bystrzyca Dolna: Dzień Pszczół w przedszkolu
Fot. Gmina Świdnica
20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w Publicznym Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej przeprowadzone zostało wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

Podążając za myślą Alberta Einsteina ,że ,,Jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi..." przedszkolaki podjęły działania w celu ich bliższego poznania.

Z tej okazji W przedszkolu gościła pani Pszczółka - Mistrz Pszczelarstwa, która przedstawiła dzieciom krótkie życie, ale wielką misję jednej małej pszczółki od urodzenia aż do śmierci. Dzieci miały okazję spróbować różnych gatunków miodu, obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza, poznać budowę ula, przekonać się do czego służą ramki w ulu i poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku.
Grupy starszych przedszkolaków wykonały własnoręcznie poidełka dla pszczół pod czujnym okiem zaproszonego gościa oraz posadziły miododajne rośliny.
- Mam nadzieję, że dzisiejsza lekcja ,,pszczelarstwa" pozwoli rozwiać stereotypy i lęki dzieci, pozwoli im zrozumieć jakim dobrodziejstwem dla człowieka są pszczoły, jak duży jest ich wkład w nasze życie i zdrowie, a na przyszłość wyzwoli w nich świadomych przyjaciół pszczół, bo bez pszczół, nie ma nas - mówi Beata Klęsk-Nazarko, dyrektor Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group