Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dzień Sybiraka

Czwartek, 19 września 2019, 7:17
Autor: red
Świebodzice: Dzień Sybiraka
Fot. UM Świebodzice
17 września obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka, z tej okazji w Świebodzicach została uczczona pamięć Polaków, którzy w wyniku sowieckiej napaści na nasz kraj zostali zesłani na Syberię.

Punktualnie o godz. 10:00 burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, przewodniczący Związku Sybiraków Tadeusz Fedorowicz, członek zarządu Jadwiga Pichurska, Sybiracy, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elwira Kirklo-Rusek, nauczyciele i dzieci wspólnie odśpiewali hymn Polski, złożyli kwiaty i zapalili znicze wspominając osoby zesłane na Syberię.

Burmistrz miasta Paweł Ozga w swym przemówieniu prosił o to, aby pielęgnować pamięć o Polakach zesłanych na Syberię, a w szczególności tych, którzy zamieszkują nasze miasto. Ponadto Pan Burmistrz przekazał serdeczne pozdrowienia dla Sybiraków oraz podziękował uczniom i gronu pedagogicznemu za upamiętnienie tego dnia. W związku z niską temperaturą i troską o zdrowie dzieci biorących udział w uroczystości dalszy ciąg programu przebiegał w holu Szkoły Podstawowej nr 1.

W tym wyjątkowym dniu głos zabrał także przewodniczący Związku Sybiraków Tadeusz Fedorowicz oraz Jadwiga Pichurska, którzy ze wzruszeniem wspominali zesłanie Polaków na Syberię.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group