Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Dzień Ziemi w gminie Świdnica

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 17:42
Autor: red
Gmina Świdnica: Dzień Ziemi w gminie Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
Dzień Ziemi, nazywany inaczej świętem naszej planety ma uświadamiać wszystkim mieszkańcom jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne.

W tym roku do celebracji Dnia Ziemi przyłączyły się wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia z animatorem na świetlicach wiejskich. Specjalnie przygotowane i przeprowadzone warsztaty pozwoliły wszystkim uczestnikom wczuć się w rolę ekologa, ogrodnika i samemu zrobić coś dobrego dla środowiska.

Pierwsza część organizowanych zajęć dotyczyła lekcji ekologii, zasad ochrony środowiska, zasad segregacji odpadów oraz podstaw funkcjonowania ekosystemu. Następnie kiedy każdy zaznajomił się z ważnymi definicjami przeprowadzono warsztaty plastyczne mające na celu stworzenie „Eko – doniczek”. Różne techniki i metody plastyczne doprowadziły do stworzenia bardzo ciekawych i nietypowych pojemników w których finalnie wyrośnie piękny kwiat czy roślina. Końcowym etapem były warsztaty z podstaw ogrodnictwa w których dzieci i młodzież sadziły kwiatki i rośliny ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Dział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Świdnica. Każde dziecko mogło swój kwiat zabrać do domu by przez cały rok o niego dbać i pielęgnować.

To bardzo miłe i ciekawe przeżycie o czym świadczą uśmiechnięte buzie uczestników zajęć a całe wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością co z pewnością świadczy o tym, że młode pokolenie mieszkające w gminie Świdnica docenia piękne walory przyrody, pragnie o nie dbać i robić coś dobrego dla środowiska,

Akcja trwa w dalszym ciągu na wielu świetlicach w gminie Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group