Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dziewiąty „Honorowy Obywatel Strzegomia”

Poniedziałek, 17 czerwca 2013, 11:03
Aktualizacja: 0:33
Autor: red.
Strzegom: Dziewiąty „Honorowy Obywatel Strzegomia”
Fot. użyczone
Niezwykle uroczysty i podniosły charakter miała piątkowa (14.06) Sesja Rady Miejskiej w Strzegomiu, w trakcie której w sposób szczególny uhonorowano śp. Edwarda Brzegowego – zawodnika, wspaniałego trenera i wychowawcę wielu pokoleń strzegomskich judoków.

W sesji wzięli udział, oprócz władz samorządowych naszego miasta i radnych, zaproszeni goście, wśród których byli m. in. najbliższa rodzina Edwarda Brzegowego – żona Danuta, syn Roman Brzegowy z rodziną oraz córka Agnieszka Zasińska z rodziną, a także przedstawiciele strzegomskiego środowiska judo.

- Miałem okazję poznać Edwarda Brzegowego. Był człowiekiem niezwykle charyzmatycznym, z wielką pasją – mówił w trakcie sesji burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.Będąc trenerem, był bardzo wymagający. Pozwolił swoim podopiecznym poznać nie tylko smak zwycięstw, ale też porażek. Miał duży wpływ na swoich wychowanków, pokazał im, jak być dobrym człowiekiem. Zmarł nagle, ale jestem pewny, że byłby dumny z wielu sukcesów sekcji judo. Cieszę się bardzo, że w dniu dzisiejszym dołączył do grona „Honorowych Obywateli Strzegomia” – dodał burmistrz.

Po przemówieniach, laudacji i obejrzeniu prezentacji multimedialnej o głównym bohaterze sesji, gospodarze piątkowych obrad: burmistrz Strzegomia wraz z przewodniczącym RM wręczyli wdowie po Edwardzie Brzegowym – Pani Danucie akt nadania i odznakę „Honorowego Obywatela Strzegomia” – Jestem niezwykle wzruszona, że mogę odbierać w imieniu mojego męża to wspaniałe wyróżnienie. Dumą napawa mnie fakt, że Państwo docenili jego osobę oraz wkład w rozwój judo w naszej gminie. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie.

Ostatnim akcentem było złożenie wieńca na grobie śp. Edwarda Brzegowego i odmówienie modlitwy w jego intencji. Edward Brzegowy zmarł nagle 18 maja 1998 r., mając zaledwie 51 lat. Sport w Strzegomiu poniósł wtedy wielką stratę.

Dodajmy jeszcze, że na samym początku piątkowych obrad, najstarszy aktualnie Honorowy Obywatel Strzegomia – Edward Forski, który niedawno obchodził 97. rocznicę urodzin, otrzymał list gratulacyjny i bukiet kwiatów od władz miasta w związku z nadaniem mu przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Honorowej Odznaki ”Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group