Czytających: 2107

Świdnica: Dziewięć bramek w meczu Polonii ze Zjednoczonymi

Środa, 17 lipca 2013, 23:22
Aktualizacja: 23:23
Hokejowym wynikiem zakończyła się sparingowa potyczka pomiędzy Polonią Świdnica, a Zjednoczonymi Żarów. Prowadzeni przez Damiana Błaszczyka biało–zieloni pokonali ostatecznie żarowian 5:4.

Na prowadzenie błyskawicznie gości wyprowadził Korbecki zachowując najwięcej zimnej krwi w szesnastce Kota trafiając już w 5. minucie. Dziesięć minut później pojedynek z obrońcą Zjednoczonych wygrał pochodzący z Gwinei Conde i precyzyjnym strzałem pokonał Hruszowca. Po zmianie stron na dobre rozwiązał się worek z bramkami. W 50. minucie po trafieniach Uszczyka i Korbeckiego wicemistrz klasy okręgowej prowadził już 3:1. Biało-zieloni wzięli się do roboty, w 62. minucie „złapali kontakt” po golu Szymona Borowego i gdy wydawało się, że wyrównanie to tylko kwestia czasu stracili bramkę na 2:4 (Pilski). Końcówka spotkania należała już do podopiecznych trenera Błaszczyka. Dwie jedenastki wykorzystał Grzegorz Borowy, a rywali dobił jego młodszy brat Szymon.

Polonia Świdnica- Zjednoczeni Żarów 5:4 (1:1)

Polonia: Kot, Pietrzykowski, Chrapek, P. Salamon, Dec, G. Borowy, Marcin Morawski, Fojna, Kukla, Osienienko, Conde oraz Janikowski, M. Salamon, Wilk, Furmankiewicz, Czoch, Grabski, Sz. Borowy, Sara, Michał Morawski,

Zjednoczeni: Hruszowiec, Baziak, Klimaszewski, Durma, G. Pietruszka, Kołodziej, M. Pietruszka, Dopieralski, Chłopek, Uszczyk, Korbecki oraz Skorek, Pilski, Dubicki, Wojnowski