Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Górna: "Dziki zachód w duszy gra", czyli Wysypisko 2015

Poniedziałek, 18 maja 2015, 9:09
Aktualizacja: 13:00
Autor: red.
Lutomia Górna: "Dziki zachód w duszy gra", czyli Wysypisko 2015
Fot. UG Świdnica
13 maja w świetlicy w Lutomi Górnej odbyła się kolejna edycja Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”. Było to już szesnaste spotkanie muzyczne, organizatorem którego była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Celem, który przyświeca od początku istnienia festiwalu, czyli od 1999 roku, jest poszukiwanie i promowanie młodych talentów ukrywających się w murach naszych gminnych szkół. Ideą konkursu jest to, by był to przegląd bez barier, oparty na wspólnym muzykowaniu i obcowaniu z muzyką w formie zabawy. Głównym pomysłodawcą tej cyklicznej imprezy jest Dariusz Jaros - nauczyciel muzyk, ale w realizację festiwalowego przedsięwzięcia włączyli się również wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Tegoroczne hasło przewodnie koncertu brzmiało: "Dziki Zachód w duszy gra", czyli country na wesoło. Można było więc usłyszeć – przy „żywym” akompaniamencie zespołu „Big Band” - takie kompozycje jak: „Baju baj - Anny Jantar”, „Chcę wyjechać na wieś” - Urszuli Sipińskiej, czy „W siną dal” - Bohdana Łazuki i Igi Cembrzyńskiej.

W konkursie udział wzięli wokaliści ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy, którzy wystąpili w dwóch kategoriach: „młodszej”- szkoły podstawowej oraz „starszej”- gimnazja. W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Miłosz Nowakowski ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, który wykonał piosenkę „Hej przyjaciele”. Jury wyróżniło ponadto Andżelikę Ślęzak, która wykonała utwór „Baju baj” Anny Jantar. Drugie wyróżnienie przypadło Agacie Wiśniewskiej, która wykonała piosenkę pt: „W siną dal”.

W kategorii „starszej” nagrodę główną zdobył Zespół „Wiktoria” z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Wyróżnienie przypadło Maciejowi Trojanowi z Gimnazjum w Pszennie a także Zespołowi „Coutry Five” z Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Nagrody pieniężne, słodycze oraz odtwarzacze CD powędrowały do zwycięzców „Wysypiska”. Pozostali uczestnicy wyjechali z nagrodami książkowymi, maskotkami i upominkami w postaci słodyczy, ale przede wszystkim zdobyli nowe doświadczenia muzyczne. Co warte podkreślenia, tegoroczny festiwal wzbogacony został o występ zespołu "Małe La Chanson" z Młodzieżowego Domu Kultury oraz uczestników warsztatów wokalnych zorganizowanych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie pod patronatem Pani Teresy Mazurek - Wójt Gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group