Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Dziś meczów w Jaworzynie nie ma, burmistrz ripostuje

Niedziela, 27 czerwca 2010, 10:55
Aktualizacja: 10:57
Autor: KO
Jaworzyna Śląska: Dziś meczów w Jaworzynie nie ma, burmistrz ripostuje
Mecz z Victorią II Śwebodzice
Fot. Strona Internetowa Klubu MKS Karolina Jaworzyna Śląska
Trenerzy ligi okręgowej juniorów i klasy A przekazali zarządowi MKS Karolina oświadczenia, że ich piłkarze nie wyjdą dziś na murawę. Konflikt w Jaworzynie Śląskiej trwa. Po oświadczeniu prezesa Zjednoczonych Żarów, który poparł prezesa MKS Karolina, swoje oświadczenie wydał burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

- Piętnowanie Pana Prezesa Cichockiego jest nie na miejscu, a wytyczne które otrzymał od Burmistrza Jaworzyny Śl. w związku z organizacją meczu były i są trudne do zrealizowania, jeżeli chodzi o zabezpieczenie ludzi przybyłych na stadion, co w tym przypadku jest słuszną decyzją Zarządu MKS Karolina o odwołaniu meczu. Konflikt Burmistrza Jaworzyny Śl. z Prezesem MKS Karolina doprowadził do tego, że najważniejszy mecz w sezonie, który elektryzuje oba miasta nie dojdzie do skutku, a sugerowanie przez wielu kibiców, że sprawa ma charakter korupcyjny jest nie na miejscu i zwykłymi pomówieniami – napisał Jacek Kaletowski, prezes klubu Zjednoczeni Żarów. - Ingerowanie w ludzi którym powierzono stanowiska aby zajmowali się sportem pozbawiła nas czysto piłkarskiej rywalizacji. Gdyby nie zaangażowanie w w/w sprawę mecz mógłby się odbyć, natomiast to czego oczekiwano od Zarządu MKS Karolina przerosło wszystkich (…).

Pełny tekst oświadczenia Jacka Kaletowskiego prezentujemy tutaj. Teraz z oświadczeniem wystąpił burmistrz Jaworzyny Śląskiej. Oto treść:

W związku z oświadczeniem wydanym przez Zarząd K.S. Zjednoczeni Żarów oraz informacjami rozpowszechnianymi przez prezesa Waldemara Cichockiego dotyczącymi, iż odwołanie meczu pomiędzy MKS Karolina a KS Zjednoczeni Żarów w dniu 20.06.2010 wynika z jakichś niemożliwych do spełnienia wytycznych narzuconych przez Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, pragnę poinformować, że sugestia powyższa jest niezgodna z prawdą.
Na Zarządzie Klubu spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa, Prezes Zarządu został poinformowany o powyższym obowiązku. Na pytanie Burmistrza w sprawie stanu przygotowań odpowiedzią było odwołanie meczu. Zarząd Klubu MKS Karolina nie sygnalizował żadnych problemów z organizacją meczu, nie zwraca się także do Burmistrza o jakąkolwiek pomoc, a wręcz odmówił spotkania.
Pragnę podkreślić, że stadion MKS Karolina w Jaworzynie Śląskiej dzięki dużym wysiłkom władz miasta, sympatyków, kibiców oraz samych zawodników przygotowany jest do zawodów piłkarskich w stopniu bardzo dobrym, bez wątpienia jest najbezpieczniejszym obiektem w tej klasie rozgrywek. Klub MKS Karolina uzyskuje ogromne wsparcie z budżetu gminy - na samą stronę piłkarską na rok 2010 jest to kwota 64 tys. zł. Dodatkowo klub nie ponosi żadnych kosztów utrzymania obiektu, stadion utrzymywany jest przez ZGKiM w Jaworzynie Śl.
Jako Burmistrz, jednocześnie kibic, ubolewam, że z niezrozumiałych przyczyn nie doszło do tego prawdziwego sportowego święta dla Mieszkańców Naszych Miast.
Ze sportowym pozdrowieniem
Grzegorz Grzegorzewicz - Burmistrz Jaworzyny Śląskiej

Więcej na ten temat: Karolina oddaje ostatnie mecze w geście protestu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group