Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dźwięki gitary w Muzeum Dawnego Kupiectwa

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 14 marca 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: ŚOK, opr. MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wczoraj miłośnicy gitary mieli okazję wysłuchać pierwszego koncertu z cyklu VIII Świdnickiego Festiwalu Gitarowego – recitalu Włocha Maurizio di Fulvio.

Maurizio Di Fulvio to artysta określany w środowisku międzynarodowych mediów i krytyków mianem jednego z najbardziej oryginalnych i niezwykłych gitarzystów naszych czasów. Po ukończeniu studiów miał okazję doskonalić swoje umiejętności u takich muzyków jak J. Bream, A. Carlevaro, J. Scofield, P. Metheny. Zdobywał nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach oraz prowadził intensywną działalność artystyczną w kraju i za granicą koncertując w Europie i Ameryce, występując zarówno jako solista, jak również w zespołach.

Uczestniczył w wielu sesja nagraniowych wykonując różnorodny repertuar zawierający oryginalne brzmienia, własne kompozycje, utwory w stylistyce jazzowej i latynoamerykańskiej a także improwizacje. Wiele z jego koncertów było także transmitowanych przez stacje radiowe i telewizyjne.

Jest nauczycielem gitary we włoskich konserwatoriach w Foggii i Weronie oraz w Istituto Pareggiato w Modenie. Prowadzi także warsztaty i lekcje mistrzowskie na prestiżowych europejskich i amerykańskich uczelniach muzycznych dotyczące wykorzystania gitary klasycznej w muzyce jazzowej. Bywa członkiem jury na międzynarodowych konkursach gitarowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group