Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ekipa dochodzeniowo–śledcza policji i strażacy pracują na miejscu czwartkowego pożaru

Piątek, 20 sierpnia 2010, 9:03
Aktualizacja: 12:30
Autor: KO
Świdnica: Ekipa dochodzeniowo–śledcza policji i strażacy pracują na miejscu czwartkowego pożaru
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Potężny pożar przy ul. Westerplatte w Świdnicy gasiło wczoraj 73 strażaków, na miejscu był zastępca komendanta wojewódzkiego starszy brygadier Andrzej Szczęśniak. Szybka akcja strażaków pozwoliła na uratowanie mienia wartego miliony złotych!

Dziś na miejscu – w obiektach należących do firmy Comfort, gdzie swoje siedziby ma kilka innych przedsiębiorstw – pracują śledczy i strażacy. Będą szukali przyczyny czwartkowego pożaru. Chcą też odpowiedzieć na pytanie, dlaczego straż pożarna została zawiadomiona dopiero, gdy ogień hulał już w najlepsze, a z hali produkcyjnej wydobywał się dym. Na straż zatelefonowano o godz. 13.15. Momentalnie pojawiły się jednostki ze Świdnicy, chwilę później przyjechali ochotnicy z podświdnickich miejscowości. Pożar trawił halę, w której znajdowały się ogromne ilości szmat i filcu, wiadomo było, że nie będzie łatwo go zagasić.

Zawiadomiono Wojewódzkie Stanowisko Kierowania we Wrocławiu. Na pomoc naszym powiatowym strażakom ruszyli koledzy z powiatów ościennych. W sumie pożar gasiło 22 zastępów straży, na miejscu pracowało w pocie czoła 73 strażaków.

Akcja trwała 4 godziny i 46 minut. Dwie osoby zostały poszkodowane, jeden z pracowników w poważnym stanie został odwieziony na wrocławski oddział ciężkich zatruć. Oprócz pogotowia ratunkowego na ul. Westerplatte pojawiło się pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe. Trzeba było odłączyć zasilanie, aby nie doszło do jeszcze większego pożaru.

A i tak było groźnie. Pożar opanował siedemset metrów kwadratowych hali! Ogień poprzez świetliki wydostał się na dach ocieplony styropianem. Styropian i papa zaczęły się topić, pożar błyskawicznie się przenosił. Strażacy gasili go wodą i pianą.

- Poszły ogromne ilości środków gaśniczych, musieliśmy działać zdecydowanie i szybko – mówi młodszy brygadier Janusz Pączka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, który dziś bada przyczyny pożaru.

Fotorelacja z miejsca zdarzenia: Czarny dym nad Westerplatte.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group