Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ekologiczne zakupy

Czwartek, 12 grudnia 2019, 17:53
Autor: red
Świdnica: Ekologiczne zakupy
Fot. UM Świdnica
Na zakupy z eko–reklamówką „Czysta Świdnica”.

Przedświąteczna edycja akcji „wymień foliówkę na eko-reklamówkę” rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 16 grudnia. Świdniczanie po raz kolejny będą mogli wymienić reklamówki wykonane z plastiku na bardziej przyjazne środowisku, materiałowe torby z logiem „Czysta Świdnica”. W ubiegłym roku do rąk mieszkańców miasta trafiło ponad 1300 eko-toreb.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to czas zakupów. Każda nasza decyzja w trakcie ich robienia może mieć zbawienny wpływ na środowisko. Wybierając konkretne artykuły, zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób są zapakowane. Przygotujmy się również odpowiednio przed pójściem do sklepu zabierając ze sobą „eko-reklamówki” wykonane z naturalnego materiału. W ten sposób nie będą nam potrzebne plastikowe reklamówki, które czekają przy sklepowych kasach, a które często używamy raz i po powrocie do domu wyrzucamy.

Dlatego też zachęcamy Państwa do zmiany nawyków zakupowych. Zrezygnujcie z foliówek, nie zaśmiecajcie swojego otoczenia. To bardzo proste. Wystarczy zaplanować zakupy wcześniej i zabrać ze sobą eko-torbę. Każdy mieszkaniec Świdnicy może taką torbę dostać praktycznie za darmo. Wystarczy, że między 16 a 20 grudnia zgłosi się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Wydziału Gospodarki Odpadami, pokój 2 i zostawi jedną plastikową reklamówkę, a w zamian otrzyma ekologiczną torbę wykonaną z materiału z logiem „Czysta Świdnica”.

- W tym przedświątecznym zamieszaniu, kiedy kupujemy prezenty oraz produkty spożywcze pamiętajmy o naszym środowisku. Sami możemy mieć ogromny wpływ na to jakie ono będzie za kilka lat, już dziś zmieniając nasze zakupowe nawyki. Zabierajmy na zakupy eko-torby z logiem „Czysta Świdnica”, kupujmy nieopakowane w plastik warzywa i owoce, wybierajmy wodę czy inne płynne produkty w opakowaniach szklanych. Bądźmy świadomymi konsumentami – apeluje Szymon Chojnowski, z-ca prezydent miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group