Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 725
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ekologiczny transport

Niedziela, 24 września 2023, 13:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 września 2023, 9:20
Autor: red
Świebodzice: Ekologiczny transport
Fot. UM Świebodzice
Dokładnie 22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu, który jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, obchodzonego w dniach 16–22 września.

Z tej okazji uczniowie 3 klas Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach przyjechali rowerami i hulajnogami do niedawno powstałego Miasteczka Rowerowego, aby dawać przykład i promować proekologiczny transport, tym samym zmniejszając zanieczyszczanie powietrza.

Uczniów oraz Nauczycieli serdecznie powitali: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim oraz Dyrektor szkoły Agnieszką Bielawską z Zastępcą Małgorzatą Chojdą-Ozgą zachęcając wszystkich do jazdy na rowerze oraz korzystania z publicznego transportu zbiorowego, który w naszym mieście jest bezpłatny.

Dzieci otrzymały gadżety promujące ekologię w postaci koszulek i wodoodpornych etui na telefon. Następnie Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil przeprowadził krótką pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci chętnie wysłuchały Komendanta, zadawały pytania, po czym wsiadły na swoje jednoślady i ruszyły w drogę. Podczas wydarzenia uczniom towarzyszyli nauczyciele WF-u. Uśmiechnięci i w świetnych humorach trzecioklasiści poruszali się po trasie miasteczka rowerowego, bacznie obserwując znaki oraz przestrzegając zasad ruchu drogowego pod okiem Komendanta SM oraz nuczycieli. Uczniowie starszych klas przygotowali dla cyklistów różne gry i zabawy na świeżym powietrzu. To była wspaniała lekcja połączona z zabawą, dzięki której uczniowie pogłębili wiedzę, wykorzystując ją w praktyce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group