Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 760
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Ekonomicznie w Lutomi Dolnej

Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 12:16
Aktualizacja: 17:18
Autor: red
Lutomia Dolna: Ekonomicznie w Lutomi Dolnej
Fot. Gmina Świdnica
20 uczniów z Gimnazjum Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej po raz kolejny spędzi ferie zimowe zgłębiając tajniki ekonomii, uczestnicząc w projekcie edukacyjnym „Na własne konto”.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Warsztaty dla 20 uczniów z kl. I przeprowadzi P. Edyta Zerka, nauczyciel gimnazjum wiedzy o społeczeństwie oraz szkolny doradca zawodowy wraz z przydzielonym studentem z wrocławskiej uczelni ekonomicznej.

Celem projektu jest:

-poszerzenie wiedzy eknomicznej,
-kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej,
-kształtowanie zdolności negocjacyjnych i umiejętności współpracy.

Cały projekt edukacyjny jest podzielony na dwa etapy.

Pierwszy z nich odbędzie się już na feriach zimowych (13 – 17.02.2017 r.) Podczas warsztatów młodzież weźmie udział w różnych ćwiczeniach, zabawach, które będą miały na celu pobudzić i nauczyć młodych ludzi do kreatywności, przedsiębiorczości, oszczędności i inwestowania . Wezmą też udział w dwóch wycieczkach zawodoznawczych: odwiedzą Bank PKO SA w Świdnicy, ul. Rynek 30 oraz lokalnego przedsiębiorcę w Opoczce 17a Pana Pawła Dąbrowskiego Firma „ DOBROBAU”.

Etap II – obejmuje kontynuację I etapu w formie pracy konkursowej, w ramach której uczniowie przygotowują projekt młodzieżowy. Projekty konkursowe, opracowane w II etapie, podlegają ocenie, a efekty pracy uczniów są nagradzane.

Na zakończenie projektu dla najaktywniej działających uczniów w projekcie i z najwyższą frekwencją przewidziane są nagrody – nowoczesne gry „Monopoli” już z kartami płatniczymi i czytnikami wpłat i wypłat pieniędzy z banku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group