Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Elitarny sport w Świdnicy? – powstanie pole golfowe

Piątek, 17 czerwca 2011, 9:19
Aktualizacja: 19:37
Autor: GrA
Świdnica: Elitarny sport w Świdnicy? – powstanie pole golfowe
Fot. Fot. www.gorkogolf.pl
Od dłuższego czasu trwają rozmowy członków działającego w Świdnicy Klubu Golfowego z miastem. Klub chce wydzierżawić teren przy ulicy Komunalnej w Świdnicy i na własny koszt zaadaptować go na potrzeby tej dyscypliny sportu. W środę 15 czerwca przedstawiciele świdnickiego klubu spotkali się z członkami Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury.

- Chcemy, aby w tym miejscu powstał tzw. Driving Range do nauki i ćwiczenia, pole treningowe oraz 9 dołkowe pole golfowe. Golf jest szybko rozwijającą się dyscypliną sportu, chcielibyśmy też, aby zachęcić do nauki jak największą ilość świdnickiej młodzieży, bo wbrew pozorom to nie jest drogi sport. Na pewno tańszy niż narty, a uprawiać można go praktycznie przez 10 miesięcy w roku- mówił podczas spotkania prezes Sudeckiego Klubu Golfowego Arkadiusz Popek.

Klub ma w planie zająć się w tej chwili w ogóle nie zagospodarowanym terenem. Jeszcze w tym roku golfiarze planując zasadzić tam blisko 3000 drzewek, a w przyszłości wybudować także domek golfowy. - Golf w Świdnicy to nowość, ale wydaje mi się, że nie powinniśmy rzucać klubowi kłód pod nogi. Teren w tej chwili leży odłogiem, a tak jak wygląda z koncepcji klubu, może stać się fajnym miejscem do spędzania czasu. Jeśli będzie tak, że zgodnie z deklaracją golfiarze będą chcieli nawiązać współpracę ze szkołami, to tylko przyklasnąć bo to kolejna szansa na zagospodarowanie wolnego czasu dla młodzieży – tłumaczy Rafał Ząbczyk Przewodniczący Komisji Rozwoju i Infrastruktury.

Komisja jednogłośnie opowiedziała się „za” poparciem pomysłu. Radni zwrócili się do Prezydenta o przygotowanie koncepcji warunków prawno-ekonomicznych ewentualnej dzierżawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group