REGION: Fajdek tuż za podium

Poniedziałek, 11 stycznia 2016, 16:05
Aktualizacja: Wtorek, 12 stycznia 2016, 16:07
W miniony weekend rozstrzygnięto 81. edycję Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca roku.

Triumfował Robert Lewandowski przed Anitą Włodarczyk i Agnieszką Radwańską. Czwarte miejsce zajął pochodzący z Żarowa Paweł Fajdek

Lekkoatleta, który swoją przygodę z rzutem młotem rozpoczynał pod okiem Jolanty Kumor w Zielonym Dębie Żarów, ma za sobą kolejny wyśmienity sezon. Obronił tytuł mistrza świata w rzucie młotem i został pierwszym od 20 lat młociarzem, któremu udała się ta sztuka. W Szczecinie podczas 61. Memoriału Janusza Kusocińskiego dwukrotnie poprawiał własny rekord Polski.

Polski mistrz świata na Galę 81. Plebiscytu Przeglądu Sportowego przyleciał specjalnie ze zgrupowania w Portugalii, a statuetkę odebrał z rąk czterokrotnego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. Złoty chodziarz wyraźnie podkreślił, że widzi zawodnika zamojskiego Agrosu na olimpijskim podium w Rio de Janeiro.

Z pewnością medal Igrzysk Olimpijskich pomógłby Pawłowi Fajdkowi poprawić najlepsze miejsca w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. W 2013 roku stanął na trzecim stopniu podium.