Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Fałszywy „gazownik” zatrzymany przez świdnickich policjantów

Wtorek, 20 grudnia 2016, 9:09
Autor: red
Świdnica: Fałszywy „gazownik” zatrzymany przez świdnickich policjantów
Fot. KPP Świdnica
Co najmniej 7 osób na łączną kwotę prawie 9 tys. złotych okradł 36–letni mężczyzna, zatrzymany w ostatni piątek przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Podejrzany „odwiedzał” mieszkania w centrum naszego miasta, podając się za gazownika, czy też prosząc domowników o szklankę wody.

W okresie od września, do listopada br., świdniczanie zgłaszali się do tutejszej komendy policji informując, iż zostali ofiarami kradzieży. Opisywali, iż w ich mieszkaniach pojawił się mężczyzna podający się za pracownika gazowni, czy też po prostu proszący o szklankę wody. Najczęściej „gość” wpuszczany był do środka, przy czym nikt nie weryfikował żadnych jego dokumentów. Następnie, w trakcie powstałego zamieszania, wykorzystując nieuwagę domowników, dokonywał on kradzieży znajdujących się w mieszkaniach drobnych przedmiotów i wychodził. Jego „łupem” padały portfele, pieniądze, czy telefony komórkowe. Zdarzało się także, że sprawca wchodził do otwartego mieszkania, dokonywał kradzieży i opuszczał je niezauważony.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy weryfikowali każdą informację i skrupulatnie pracowali nad ustaleniem sprawcy powyższych czynów. W efekcie, w ostatni piątek, zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 36-letni mężczyzna z powiatu zgorzeleckiego, który w powyższy sposób wszedł w posiadanie pieniędzy i przedmiotów o łącznej wartości prawie 9 tys. złotych.

Wymieniony usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia opisanych czynów. Jak wyjaśnił, wybierał mieszkania położone w centrum miasta, w starych kamienicach, gdzie z reguły zamieszkują starsze osoby, które są mniej czujne i łatwiej je okraść.

Teraz mężczyznę czeka sprawa sądowa i zapewne powrót za kraty. Jak się bowiem okazało, 36-latek wolnością nie cieszył się zbyt długo. Kilka dni przed dokonaniem pierwszego z opisanych czynów opuścił on zakład karny, gdzie odbywał kilkuletnią karę pozbawienia wolności za podobne kradzieże.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group